wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Znamy wyniki ostatniego w tym roku naboru do Mikrograntów!

Do 15 września trwał ostatni w tym roku nabór do ogólnomiejskich Mikrograntów. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe tym razem zgłosiły aż 120 pomysłów na działania w całym mieście! Zaproszeni do komisji eksperci i ekspertki spośród wszystkich propozycji wybrali 36 jesienno-zimowych inicjatyw, które realizowane będą od października do połowy grudnia we Wrocławiu.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Z 74 zgłoszonych pomysłów, po ocenie formalnej 59 inicjatyw zostało przekazanych do dwuetapowej oceny. Spośród nich niezależne, zewnętrzne jury wybrało 9 projektów – po 2 z Fabrycznej, Krzyków i Śródmieścia oraz 3 z Psiego Pola. W skład każdej z komisji wchodziły osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w lokalnych projektach animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i artystycznych.

Szczegółowa ocena wszystkich inicjatyw oraz opis 9 zwycięskich projektów znajduje się TUTAJ.

26 października o godzinie 11:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) rozpocznie się 10. Mikroagora – otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie inicjatorów i inicjatorek 9 projektów, które będą w tym roku prowadzone w ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Mikrogranty NGO

W działania na jesień i zimę zaangażują się także lokalne NGO-sy. Do ścieżki dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) zgłoszono 30 inicjatyw. 12 z nich zostanie dofinansowanych kwotami od 5 do 10 tysięcy złotych brutto. Szczegółowa ocena wszystkich projektów oraz opisy zwycięskiej trzynastki znaleźć można TUTAJ.

Mikrogranty młodzieżowe

Do grudnia swoje pomysły realizowała będzie też wrocławska młodzież. W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat (z których przynajmniej jedna musi być pełnoletnia), zgłoszonych zostało 16 projektów, z czego dofinansowanie na poziomie 1 tysiąca złotych brutto zostało otrzyma 15 inicjatyw!

Szczegółową ocenę wszystkich „młodzieżowych” projektów młodzieżowych oraz opis finałowej piętnastki propozycji znaleźć można TUTAJ.

Do zobaczenia w mieście!

Kolejny nabór do wszystkich trzech Mikrograntowych ścieżek ruszy w lutym 2020 roku!

Więcej informacji na:

www.wroclaw.pl/Mikrogranty

www.strefakultury.pl/mikrogranty

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe  

www.facebook.com/mikrogranty

www.instagram.com/mikro.granty

///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest pomoc w zdobyciu lub rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw lokalnych, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 (obecnie Strefa Kultury Wrocław) oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl