wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Znamy wyniki ostatniego w 2020 roku naboru do Mikrograntów
Mikrogranty Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty

Spotkania z przedstawicielami kultur z różnych zakątków świata, warsztaty kulinarne, ekologiczne i międzypokoleniowe, wycieczki śladami osiedlowych historii, a nawet rodzinne tworzenie robota – poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie wszystkich trzech ścieżek wrześniowego naboru do Mikrograntów. Jesienią w całym mieście zostaną zrealizowane aż 33 nowe lokalne inicjatywy.

W trwającym od 1 do 15 września ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów można było zgłosić propozycje na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze nabór podzielony był na trzy ścieżki – dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Z 85 zgłoszonych pomysłów w skierowanej do wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianek ścieżki komisje wybrały 13 inicjatyw – po 3 z Fabrycznej, Krzyków oraz Psiego Pola i 4 ze Śródmieścia.

Wśród zwycięskich propozycji znalazło się sporo propozycji edukacyjnych, m.in. warsztaty malowania i fotografii dla seniorów z Psiego Pola, teatralne improwizowane zajęcia dla kobiet oraz cykl spotkań, których motywem przewodnim będzie proces fermentacji.

Zaplanowano też działania, które na celu mają integrację różnych środowisk. Na Złotnikach odbędą się międzypokoleniowe zajęcia odkrywające wspólne potrzeby najstarszych mieszkańców i mieszkanek osiedla, na Przedmieściu Oławskim spotkania z różnymi obliczami kultury iberyjskiej, a na Maślicach i Stabłowicach rozśpiewane wielokulturowe warsztaty dla dzieci i dorosłych.

We wrześniowym naborze wybrane zostały także działania zachęcające do wspólnego odkrywania osiedlowych historii – spacery śladami lokali usługowych i rzemieślników z Gajowic, osiedlowe tworzenie śpiewnika z ulubionymi utworami czy też rowerowe wyprawy po wrocławskich plenerach filmowych.

Opisy zwycięskich projektów - liknk.

Mikrogranty młodzieżowe

Wrocławska młodzież, mimo trudnej sytuacji i ograniczonego pola do współpracy, także i tym razem postanowiła wziąć miasto w swoje ręce! W ścieżce dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat wsparcie otrzyma 10 projektów, a trzy dodatkowo trafiły na listę rezerwową i czeka na decyzję o dofinansowaniu.

Młodzi realizatorzy i realizatorki jesienią zorganizują m.in. wielokulturowe warsztaty na których będzie można poznać kuchnie z różnych części świata, międzypokoleniowe spotkania przy warcabach oraz zajęcia aktorskie i muzyczne, które zakończą się stworzeniem podwórkowego musicalu.

Do połowy grudnia młodzież zrealizuje także grę fabularną odkrywającą osiedlowe historie z Księża Małego i Wielkiego oraz cykl spotkań z kulturą Japonii, których motywem przewodnim będzie subkultura skateboardingu.

Opisy zwycięskich projektów - link.

Mikrogranty NGO

W działania we Wrocławiu ponownie zaangażują się także lokalne NGO-sy. W ścieżce dla organizacji pozarządowych (działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto) spośród 31 zgłoszonych inicjatyw niezależni eksperci wybrali 10 projektów.

Wśród nich znalazła się mocna reprezentacja działań międzykulturowych. Jesienią nie wyjeżdżając z Wrocławia będzie można zapoznać się bliżej z obyczajami i tradycjami Ameryki Łacińskiej, wziąć udział w cyklu warsztatów odkrywających tajniki kuchni włoskiej oraz skierowanych do dzieci w wieku 7-10 lat muzycznych podróżach po Afryce.

W ramach Mikrograntów NGO zorganizowane zostaną również m.in. zajęcia animacji poklatkowej, które przybliżają sztukę abstrakcyjną i film artystyczny, warsztaty inspirowane upcycklingiem oraz rodzinne spotkania, na których poznając podstawy robotyki, wspólnymi siłami będzie można stworzyć własnego robota!

Opisy zwycięskich projektów - link.

Terminy realizacji wszystkich wybranych propozycji ustalone zostaną po negocjacjach z każdą osobą, grupą i organizacją. Projekty muszą zostać zrealizowane do grudnia 2020 roku.

Kolejny nabór odbędzie się w lutym 2021 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl