wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. zielony KLIN południa – po pierwszym spotkaniu konsultacyjnym
zielony KLIN południa, zdjęcie ilustracyjne Wrocław Rozmawia
zielony KLIN południa, zdjęcie ilustracyjne

Teren zielony rozciągający się pomiędzy ulicami Smardzowską, Asfaltową, Buforową i Wspólną potocznie nazywany jest Klinem Wojszyckim. W rzeczywistości znajduje się na styku dwóch osiedli: Wojszyc i Jagodna. I to od Jagodna zaczęliśmy konsultacje w sprawie zagospodarowania Klina.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbyło się w ostatni dzień maja w niecodziennym miejscu, bo w Klubie Mieszkańca wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Krzysztofa Komedy. Kameralne wnętrze ledwo pomieściło wszystkich zainteresowanych tematem, jednak też od razu nadało konsultacjom ton sąsiedzkiego zebrania.

spotkanie konsultacyjne

Po przedstawieniu przez Magdalenę Argasińską z Biura Ochrony Przyrody i Klimatu warunków, których powinniśmy się trzymać, oraz premierze filmu pokazującego pejzaż Zielonego Klina autorstwa społeczników z grupy Nasze Wojszyce, nadszedł czas na rozmowę i zbieranie propozycji od mieszkańców.

Dyskusję moderował Krzysztof Nowak z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich, uczestniczył w niej również Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta.

Na planszach, które i tutaj zamieszczamy, zostały zapisane uwagi dotyczące tego, co obecnie tworzy charakter Klina, co należy zachować i  co mogłoby się, zdaniem mieszkańców, znaleźć na tym terenie. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób.

Najważniejsze cele przyświecające projektowi:

  • planujemy przejście z terenów użytkowanych rolniczo do funkcji rekreacyjno-sportowych, czyli tworzymy miejsce do uprawiania sportu w zieleni, 
  • utrzymujemy funkcję przewietrzania miasta
  • opracowując koncepcję, dbamy o użyteczność obszaru pod względem bioróżnorodności (obszary dzikiej przyrody są potrzebne i powinny zostać zachowane)
  • po opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenu i przedłożeniu jej Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, ten przekazuje teren Gminie i Miasto ma 10 lat na zrealizowanie inwestycji.

Taki jest plan. W tym momencie jesteśmy na etapie zbierania wskazówek, które posłużą wyłonionej w przetargu firmie projektowej do opracowania koncepcji zagospodarowania terenu.

Na zdjęciu od lewej Piotr Falkowski, Arkadiusz Petryszyn oraz Małgorzata Konieczna z Rady Osiedla Jagodno

Dziękujemy za uczestnictwo w pierwszym spotkaniu, zapraszamy na drugie spotkanie konsultacyjne, które tym razem odbędzie się w siedzibie Rady Osiedla Wojszyce (ul. Pawia 20b) we wtorek 11 czerwca o godz. 17:30.

Zachęcamy również do wypełniania formularza zamieszczonego na stronie internetowej

Zielony teren na południu Wrocławia ma szansę stać się miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Włącz się w konsultacje i zaprojektuj z nami tę przestrzeń!

Wydarzenie FB

Tekst: Monika Glińska

Foto: Monika Glińska / Wrocław Rozmawia

Konsultacje realizowane są przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

spotkanie konsultacyjne

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl