Zazieleńmy wspólnie Ołbin

Współtwórzmy przyszłość śródmieścia Wrocławia. Jest szansa na nowe, zielone rozwiązania. Przyjazna okolica, więcej zieleni, lepszy klimat i dobre miejsca dla mieszkańców to cel. Zapraszamy na spotkania na podwórkach i ulicach.

Porozmawiajmy o naszych potrzebach, pomysłach na zmianę. Przyjrzyjmy się miejscom. Porozmawiajmy czym były, czym są i czym mogą być? Po pierwszym cyklu spotkań powstaną propozycje rozwiązań, które zaprezentujemy na kolejnych spotkaniach we wrześniu i październiku 2018. Zapraszamy!


LOKALIZACJE spotkań:

  • 13 czerwca (środa), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Nowowiejską / Żeromskiego / Wygodną
  • 14 czerwca (czwartek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Reja / Walecznych / Prusa, skwer przy Nowowiejskiej oraz fragment Prusa
  • 15 czerwca (piątek), 17:30-19:30 – Daszyńskiego / Jaracza / Orzeszkowej / Lompy (porozmawiamy też o ul. Daszyńskiego na odcinku od Prusa do Lompy)
  • 21 czerwca (czwartek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Daszyńskiego / Wyszyńskiego / Orzeszkowej / Żeromskiego
  • 22 czerwca (piątek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Orzeszkowej / Barlickiego / Nowowiejskiej / Żeromskiego
  • 25 czerwca (poniedziałek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Ustronie / Jedności Narodowej / Rychtalską (przewidywany też spacer Daszyńskiego do Lompy)

Więcej o projekcie tutaj. Wydarzenie na Fb tutaj.

Projekt Grow Green koordynowany jest przez Gminę Wrocław i współrealizowany wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. Realizatorem konsultacji jest Fundacja EkoRozwoju wspomagana przez projektantów z biura Dworniczak architektura krajobrazu. Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji "Horyzont 2020" na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 730283.