wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Trwają zapisy do czterech grup Brave Kids na warsztaty w roku 2022

Maciej Wołodko,
Brave Kids we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne fot. Daniel Kiermut
Brave Kids we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

Obok tradycyjnej międzynarodowej edycji oraz letnich półkolonii Brave Kids zaplanowanych na okres wakacji, w tym roku nowością są pozalekcyjne, cotygodniowe warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”. Zajęcia zaczynają się już w przyszłym tygodniu. Organizatorzy prowadzą zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 16 lat. Zostało kilka wolnych miejsc.

Najważniejsze w Brave Kids jest to by dzieci mogły się zaprzyjaźniać ze sobą, a na warsztatach poczuć smak beztroskiego dzieciństwa. Wierzymy, że Brave Kids jest dla młodych ludzi przestrzenią do bezpiecznego i radosnego eksplorowania świata
mówi Iwona Frydryszak, dyrektorka tegorocznej edycji Brave Kids

Warsztaty odbędą się na Gaju, Złotnikach i Brochowie

Warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”, które prowadzić będą doświadczeni instruktorzy artystyczni i pedagodzy, odbywać się będą we Wrocławiu w okresie od kwietnia do czerwca w czterech grupach - dwóch na osiedlu Gaj oraz na Złotnikach i Brochowie. Dzięki udziałowi w Brave Kids uczestnicy i uczestniczki warsztatów rozwijają swoją kreatywność, uczą się pracy w grupie, zdobywają nowe narzędzia komunikacji międzykulturowej i pozawerbalnej, a także pogłębiają empatię i zrozumienie dla różnorodności. Do udziału zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy Wrocławia, w tym mniejszości narodowe i etniczne oraz uchodźcy.

Projekt przez lata tworzyli kolektywnie instruktorzy i artyści proponując dzieciom alternatywną formę spędzania wolnego czasu, w których najważniejszą wartością jest szacunek i podmiotowość małego człowieka. Warto by Brave Kids mogła spróbować jak największa grupa młodych wrocławian.
mówi Iwona Frydryszak

Warsztaty Brave Kids w 2022 roku - zapisy, miejsca i harmonogram

Warsztaty współorganizowane są w partnerstwie z osiedlowymi organizacjami i odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 90, Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie oraz Złotnickim Centrum Spotkań. Dzieci i młodzi artyści podczas międzykulturowych zajęć będą wymieniać się talentami i dzielić swoimi pasjami, a efektem będą stworzone przez nich finałowe prezentacje artystyczne. Tym samym każdy uczestnik ma szansę wystąpić na profesjonalnej scenie przed szeroką publicznością promując wielokulturowość i różnorodność Wrocławia i radość współtworzenia.

Finałowe prezentacje odbędą się 14 czerwca br. na scenie sali koncertowej Radia Wrocław. Organizatorzy zapraszają na pokazy szkolne grupy zorganizowane (kontakt: [email protected]).

Szczegółowy harmonogram warsztatów i zapisy dostępne są na stronie Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja. 

Półkolonie Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia

Ogłoszono również dwutygodniowe półkolonie Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia w terminie 27.06 - 08.07.2022 oraz w Złotnickim Centrum Spotkań w terminie 04.07 - 15.07.2022, a międzynarodowa edycja z udziałem grup z Afryki i Azji zacznie się 15 sierpnia i realizowana będzie gościnnie na osiedlu Pilczyce w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Brave Kids w 2022 możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Wrocław. Realizowany jest przez zespół Brave Kids nagrodzony w 2021 statuetką 30 Kreatywnych Wrocławia. Odbywa się w ramach działalności statutowej Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz Fundacji Brave Kids.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl