wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Trwają zapisy do czterech grup Brave Kids na warsztaty w roku 2022

Obok tradycyjnej międzynarodowej edycji oraz letnich półkolonii Brave Kids zaplanowanych na okres wakacji, w tym roku nowością są pozalekcyjne, cotygodniowe warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”. Zajęcia zaczynają się już w przyszłym tygodniu. Organizatorzy prowadzą zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 16 lat. Zostało kilka wolnych miejsc.

Najważniejsze w Brave Kids jest to by dzieci mogły się zaprzyjaźniać ze sobą, a na warsztatach poczuć smak beztroskiego dzieciństwa. Wierzymy, że Brave Kids jest dla młodych ludzi przestrzenią do bezpiecznego i radosnego eksplorowania świata
mówi Iwona Frydryszak, dyrektorka tegorocznej edycji Brave Kids

Warsztaty odbędą się na Gaju, Złotnikach i Brochowie

Warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”, które prowadzić będą doświadczeni instruktorzy artystyczni i pedagodzy, odbywać się będą we Wrocławiu w okresie od kwietnia do czerwca w czterech grupach - dwóch na osiedlu Gaj oraz na Złotnikach i Brochowie. Dzięki udziałowi w Brave Kids uczestnicy i uczestniczki warsztatów rozwijają swoją kreatywność, uczą się pracy w grupie, zdobywają nowe narzędzia komunikacji międzykulturowej i pozawerbalnej, a także pogłębiają empatię i zrozumienie dla różnorodności. Do udziału zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy Wrocławia, w tym mniejszości narodowe i etniczne oraz uchodźcy.

Projekt przez lata tworzyli kolektywnie instruktorzy i artyści proponując dzieciom alternatywną formę spędzania wolnego czasu, w których najważniejszą wartością jest szacunek i podmiotowość małego człowieka. Warto by Brave Kids mogła spróbować jak największa grupa młodych wrocławian.
mówi Iwona Frydryszak

Warsztaty Brave Kids w 2022 roku - zapisy, miejsca i harmonogram

Warsztaty współorganizowane są w partnerstwie z osiedlowymi organizacjami i odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 90, Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie oraz Złotnickim Centrum Spotkań. Dzieci i młodzi artyści podczas międzykulturowych zajęć będą wymieniać się talentami i dzielić swoimi pasjami, a efektem będą stworzone przez nich finałowe prezentacje artystyczne. Tym samym każdy uczestnik ma szansę wystąpić na profesjonalnej scenie przed szeroką publicznością promując wielokulturowość i różnorodność Wrocławia i radość współtworzenia.

Finałowe prezentacje odbędą się 14 czerwca br. na scenie sali koncertowej Radia Wrocław. Organizatorzy zapraszają na pokazy szkolne grupy zorganizowane (kontakt: [email protected]).

Szczegółowy harmonogram warsztatów i zapisy dostępne są na stronie Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja. 

Półkolonie Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia

Ogłoszono również dwutygodniowe półkolonie Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia w terminie 27.06 - 08.07.2022 oraz w Złotnickim Centrum Spotkań w terminie 04.07 - 15.07.2022, a międzynarodowa edycja z udziałem grup z Afryki i Azji zacznie się 15 sierpnia i realizowana będzie gościnnie na osiedlu Pilczyce w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Brave Kids w 2022 możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Wrocław. Realizowany jest przez zespół Brave Kids nagrodzony w 2021 statuetką 30 Kreatywnych Wrocławia. Odbywa się w ramach działalności statutowej Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz Fundacji Brave Kids.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl