wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

UNICEF przekaże 2 mln złotych na wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy. Konkurs ofert dla NGO

Maciej Wołodko,
Uczniowie z Ukrainy w jednym z wrocławskich liceów, zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Uczniowie z Ukrainy w jednym z wrocławskich liceów, zdjęcie ilustracyjne

Kredki, farby, zeszyty, przybory do pisania. Dla 10 tysięcy dzieci z Ukrainy chodzących do wrocławskich publicznych szkół i przedszkoli, przygotowane zostaną szkolne wyprawki. Środki na ten cel przekaże Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Realizację zadania powierzona zostanie organizacji pozarządowej. Oferty w konkursie składać można do 11 sierpnia 2022 r.

Wyprawki szkolne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które w związku z działaniami wojennymi przybyły do Polski, przebywają na terenie Wrocławia i chodzą do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie naszego miasta. Łącznie przygotowanych zostanie 10 tysięcy zestawów, zróżnicowanych i dostosowanych do potrzeb poszczególnych grup wiekowych.

Wyprawki szkolne. Co znajdzie się w plecaku lub w worku?

Minimalny zakres wyposażenia wyprawki powinien stanowić zestaw spakowany w plecak/worek materiałowy, zawierający:

Wydawanie wyprawek ma przebiegać stosownie do potrzeb, w dwóch etapach: do 16 września (pierwszy etap dystrybucji) i do 30 listopada 2022 r. (drugi etap).

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

28 lipca Gmina Wrocław ogłosiła otwarty konkurs ofert na realizację tego zadania. Zaproszenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, o których mowa w art. 3 ust. 2  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności  pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1327, 1265).

Na przygotowanie i dystrybucję wyprawek przewidywana jest kwota w wysokości 2 milionów złotych brutto. Środki finansowe zostaną przekazane wyłonionej w konkursie organizacji, bezpośrednio przez UNICEF.

Termin składania ofert wraz z dokumentami upływa 11 sierpnia 2022 roku o godz. 15.00.

Szczegółowe informacje na temat konkursu ofert, znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl