wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. UNICEF przekaże 2 mln złotych na wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy. Konkurs ofert dla NGO
Uczniowie z Ukrainy w jednym z wrocławskich liceów, zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Uczniowie z Ukrainy w jednym z wrocławskich liceów, zdjęcie ilustracyjne

Kredki, farby, zeszyty, przybory do pisania. Dla 10 tysięcy dzieci z Ukrainy chodzących do wrocławskich publicznych szkół i przedszkoli, przygotowane zostaną szkolne wyprawki. Środki na ten cel przekaże Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Realizację zadania powierzona zostanie organizacji pozarządowej. Oferty w konkursie składać można do 11 sierpnia 2022 r.

Wyprawki szkolne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które w związku z działaniami wojennymi przybyły do Polski, przebywają na terenie Wrocławia i chodzą do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie naszego miasta. Łącznie przygotowanych zostanie 10 tysięcy zestawów, zróżnicowanych i dostosowanych do potrzeb poszczególnych grup wiekowych.

Wyprawki szkolne. Co znajdzie się w plecaku lub w worku?

Minimalny zakres wyposażenia wyprawki powinien stanowić zestaw spakowany w plecak/worek materiałowy, zawierający:

  • dla dzieci w publicznych przedszkolach - kredki, flamastry, plastelinę, farby, blok do malowania farbami, pędzle;
  • dla uczniów w publicznych szkołach podstawowych klas 1 do 3 - kredki, ołówki, flamastry, plastelinę, farby, blok do malowania farbami, pędzle, zeszyty B5 w kratkę i cienką linię (16 - kartkowe), przybory geometryczne, piórnik z wyposażeniem;
  • dla uczniów w publicznych szkołach podstawowych klas 4 do 8 - długopisy, ołówki, kolorowe cienkopisy i zakreślacze, zeszyty B5 w kratkę i szeroką linię (60 - kartkowe), przybory geometryczne, temperówkę, gumkę do mazania;
  • dla uczniów w szkołach ponadpodstawowych - długopisy, ołówki, kolorowe cienkopisy i zakreślacze, zeszyty B5 w kratkę i szeroką linię (60 - kartkowe), zeszyty A4 w kratkę i szeroką linię (60 - kartkowe), przybory geometryczne, temperówkę, gumkę do mazania.

Wydawanie wyprawek ma przebiegać stosownie do potrzeb, w dwóch etapach: do 16 września (pierwszy etap dystrybucji) i do 30 listopada 2022 r. (drugi etap).

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

28 lipca Gmina Wrocław ogłosiła otwarty konkurs ofert na realizację tego zadania. Zaproszenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, o których mowa w art. 3 ust. 2  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności  pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1327, 1265).

Na przygotowanie i dystrybucję wyprawek przewidywana jest kwota w wysokości 2 milionów złotych brutto. Środki finansowe zostaną przekazane wyłonionej w konkursie organizacji, bezpośrednio przez UNICEF.

Termin składania ofert wraz z dokumentami upływa 11 sierpnia 2022 roku o godz. 15.00.

Szczegółowe informacje na temat konkursu ofert, znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl