Wszystkie wnioski WBO na naszej stronie

Jest ich dokładnie 481

Na naszej stronie (WBO/projekty) zostały już umieszczone wszystkie projektu zgłoszone do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz ich nazwy, nazwy osiedla i deklarowanej wartości, została umieszczona także dokładna lokalizacja projektu. – Jesteśmy jedynym miastem, które tak szeroko informuje o wszystkich złożonych projektach do swojego budżetu obywatelskiego – mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura Rady Miejskiej Wrocławia. – Kładziemy bardzo duży nacisk na transparentność WBO 2014 – dodaje.

Projekty zostały opublikowane z wyłączeniem danych osobowych i załączników graficznych, co do których nie ma wiedzy czy zgodnie z prawem można je publikować. – Na etapie konsultacji z liderami, zaproponujemy im, aby przesłali nam po 1-2 załącznikach graficznych, co do których dysponują oni prawami autorskimi. Chcemy opublikować je przed głosowaniem, tak aby każdy mieszkaniec mógł dokładnie zapoznać się z tym, na co będzie głosował – mówi Świerczewski.

Projekty do WBO 2014 można było składać do 5 marca. Teraz trwa ich opiniowanie. Między 2 czerwca a 13 lipca będą odbywały się konsultacje z liderami projektów, odnośnie których są jakieś wątpliwości. Głosować nad wybranymi projektami będzie można od 15 do 29 września.
Projekty, które wygrały głosowanie poznamy w październiku a realizowane będą w 2015 roku.

arc