Wrocławskie przystanki pełne roślin

Już wkrótce część wiat we Wrocławiu zostanie pokryte roślinami. O ostatecznym kształcie zielonych przystanków zadecydują mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych. W ten sposób zostanie wypracowana uniwersalna koncepcja adaptacji, którą będzie można zastosować na terenie całego miasta.

Z początkiem kwietnia Fundacja Napraw Sobie Miasto, działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, rozpoczęła działania mające na celu realizację projektu „Zielone przystanki w centrum miasta”. Projekt ten został wybrany przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Zielonego WBO.

Jesteśmy w trakcie zbierania wytycznych z odpowiednich jednostek Urzędu Miejskiego. Na ich podstawie opracujemy wstępne koncepcje modernizacji przystanków – mówi Magdalena Jochemczyk, przedstawicielka Fundacji Napraw Sobie Miasto. – W maju przeprowadzimy cykl konsultacji społecznych z mieszkańcami, po których powstanie ostateczna koncepcja zazielenienia przystanków.

W poniedziałek, 7 maja w godz. 12.30 – 16.30, na przystanku „Rynek” u zbiegu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej, powstanie punkt konsultacyjny promujący przedsięwzięcie.

Kolejne spotkania konsultacyjne odbędą się:

15 maja w Centrum Innowacji Przejście w Przejściu Świdnickimi w godzinach 17:00 – 19:00

24 maja w Galerii BWA Dizajn, ul. Świdnicka 2-4 w godzinach 17:00 – 19:00

– Społeczny aspekt całego projektu jest dla nas kluczowy – podkreśla Krzysztof Ziental z Biura ds. Partycypacji Społecznej UW Wrocławia. – Informacje o realizacji kolejnych etapów projektu będą na bieżąco umieszczane w wydarzeniu na profilu społecznościowym Wrocław Rozmawia pod nazwą: Zielone przystanki. Konsultujemy! Ostateczna koncepcja zazielenienia przystanków zostanie złożona 30 maja br.

Wydarzenie na FB

Fundacja Napraw Sobie Miasto to organizacja wywodząca się z Katowic, działająca na terenie całej Polski. Pomaga samorządom włączać mieszkańców w proces zarządzania przestrzenią miejską. W ostatnim czasie realizowała projekt Żywa Ulica w Warszawie, Krakowie i Dąbrowie Górniczej, współprowadzi proces Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Sprawdź wyniki głosowania Zielonego WBO