Wolontariat polsko - niemiecki

Stowarzyszenie TRATWA w ramach projektu „PARTNER – międzynarodowy wolontariat tandemowy“ oferuje młodym ludziom w wieku 18-30 lat możliwość wyjazdu do Niemiec na okres 12 miesięcy.

Informacja Stowarzyszenie Tratwa:

POLSKO- NIEMIECKI STAŻ WOLONTARIACKI w rejonie przygranicznym

Stowarzyszenie TRATWA w ramach projektu „PARTNER – międzynarodowy wolontariat tandemowy“ oferuje młodym ludziom  w wieku 18-30 lat możliwość  wyjazdu do Niemiec na  okres  12 miesięcy.

Mamy  miejsca w

Poza pracą będziesz mógł/mogła odkrywać uroki życia w kraju sąsiada i uczyć się języka. Na wspólnych seminariach poznasz innych wolontariuszy, którzy podobnie jak ty będą odbywać staż w polskich i niemieckich organizacjach w regionie przygranicznym. Zdobędziesz  też wiedzę  m.in. z zakresu edukacji międzykulturowej, animacji językowej, budowania zespołu czy rozwiązywania konfliktów.

Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów, podlegają ubezpieczeniu za granicą. Kieszonkowe na pokrycie wyżywienia i zakwaterowania wynosi 450 euro.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoś się jak najszybciej, dołączając CV i list motywacyjny: ewieczorkowska@tratwa.org

Więcej informacji o instytucjach na stronie www.pracowniazajezdnia.pl

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji o projekcie, chętnie odpowiemy na pytania.

Ewa Wieczorkowska:  tel.  508 676 226, ewieczorkowska@tratwa.org  lub Wojtek Staniewski:  tel. 519 338 733,  wojtek@tratwa.org 

Do pobrania