wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź udział w bezpłatnych warsztatach i zrealizuj projekt na swoim osiedlu
Młodzi ludzie rozmawiający o rozłożonych na stole dokumentach, zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay
Młodzi ludzie rozmawiający o rozłożonych na stole dokumentach, zdjęcie ilustracyjne.

Weź udział w darmowych warsztatach. Trwa właśnie nabór do Wrocławskiej Akademii Lokalnych Liderów. Warsztaty na 11 wrocławskich osiedlach poprowadzą szkoleniowcy ze Stowarzyszenia TuRazem oraz grupy Booster. Uwaga! Każdy z 10-osobowych zespołów otrzyma 4 tys. złotych na realizację własnego projektu.

Udział w warsztatach Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów jest bezpłatny. Grupy aktywnych mieszkańców otrzymają po 4 tys. zł na realizację projektów na swoich osiedlach. Przejdą także cykl 60 godzin szkoleń, które wzmocnią ich kompetencje jako liderów osiedlowych.

Program szkoleń wypracowany został wcześniej na Przedmieściu Oławskim

Program szkoleń w swoim zakresie obejmuje projektowanie usług społecznych, przeprowadzanie konsultacji z mieszkańcami, promocję organizowanych wydarzeń, ale też  istotne dla osiedlowych aktywistów  aspekty prawne.

Każda z grup weźmie także udział w warsztatach projektowych, podczas których nauczy się prowadzić badania terenowe, planować projekt, a nawet radzić z sytuacjami konfliktowymi. 

Podobny projekt realizowaliśmy na mniejszą skalę na Przedmieściu Oławskim. Dzięki niemu udało się nam wyłonić grupę aktywnych liderów, którzy do dziś realizują superdziałania na osiedlu  uważa Małgorzata Braszka ze Stowarzyszenia TuRazem. W ramach projektu wykonali wspólnie z mieszkańcami bardzo udany Mural Jedności w podwórku przy ul. Kościuszki/Komuny Paryskiej  zaznacza.

8 osiedli już się zgłosiło, kolejne może być twoje

Grupy warsztatowe powstają już na 8 osiedlach: Maślicach, Jagodnie, Kleczkowie, Gajowicach, Wojszycach, Psim Polu, Ołtaszynie i Lipie Piotrowskiej. Udział można zgłosić wypełniając formularz na stronie organizatorów: wall.turazem.pl/osiedla.

Do projektu mogą dołączyć jeszcze trzy osiedla. Jakie? To zależy od was. – Jeżeli zgłosi się kilka osób z danego osiedla, będziemy kompletować na nim grupę na warsztaty. Kto pierwszy, ten lepszy – podkreśla Małgorzata Braszka.

Zostały jeszcze wolne miejsca

Warsztaty na każdym osiedlu będą trwały około 3 miesięcy. Są jeszcze wolne miejsca. Żeby wziąć udział nie trzeba spełniać żadnych specjalnych kryteriów. Wystarczy chęć do zrobienia czegoś dla lokalnej społeczności. Warsztaty przeznaczone są głównie dla dorosłych, ale powstanie też jedna grupa młodzieżowa.

Projekt Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów

Projekt potrwa od lutego 2022 do grudnia 2023. Pierwsze warsztaty zaplanowane są na Maślicach. Organizatorzy planują je na marzec tego roku, dlatego jeśli chcecie zgłosić swój udział do grupy z Maślic, powinniście się pospieszyć.

Projekt WALL realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele  Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Partnerem projektu zostały SCAL Wroclaw  Sieć Centrów Aktywności Lokalnych oraz grupa Liderzy z Przedmieścia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl