wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. We Wrocławiu powstanie park Leonarda da Vinci

Na Gądowie Małym pomiędzy ulicami: Drzewieckiego, Bajana i Hynka rusza drugi etapu urządzania parku Leonarda da Vinci. Projekt mieszkańców przedstawiony w ramach WBO 2018 realizowany jest w ścisłej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Piast". Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego wykonanie.

źródło: ZZM

W ramach inwestycji, na terenie blisko 9 tys. mkw, powstanie plac zabaw z: maszyną latającą inspirowaną twórczością Leonarda da Vinci, pergolą, tunelem wierzbowym oraz podestem ze stali i schodami betonowymi prowadzącymi na istniejące tam wzniesienie. Będą tam też leżaki i domki dla zapylaczy. Klasycznie nie zabraknie też ławek, koszy na śmieci i nowego oświetlenia.

– Park Leonarda da Vinci Piękny to idealny przykład współpracy i dowód na to, że naprawdę ciekawie można urządzić zieleń także w przestrzeni "międzyblokowej". Mamy nadzieję, że zarówno starsze, jak i młodsze dzieci, miło będą spędzać tam czas – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

źródło: ZZM

Park przy bulwarze Dedala obejmie także wykonanie nasadzeń zieleni oraz założenie trawników.

Oferty w ramach przetargu można składać do końca lipca br. Szacowany koszt  inwestycji to ok. 1 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl