wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Sprawdź, jakie projekty zgłosili mieszkańcy w WBO 2023

W tym roku wrocławianie zgłosili do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 317 projektów: 195 osiedlowych (do 1 mln złotych każdy) i 122 ponadosiedlowe (do 3 mln złotych każdy). Teraz rozpoczyna się I etap oceny tych projektów przez urzędników, po jego zakończeniu odbędą się konsultacje z liderami projektów.

Zdecydowana większość wniosków, bo aż 311, wpłynęła elektronicznie. W formie tradycyjnych wydruków liderzy projektów złożyli ich tylko 6.

Łączny koszt wszystkich zgłoszonych projektów to (wg szacunków zgłaszających) 900 085 719 złotych, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Galeria zdjęć

Projektów zielonych mniej, ale to nadal najliczniejsza kategoria

Najliczniej reprezentowaną kategorią jest zieleń i rekreacja. Zgłoszono w niej 80 projektów (w 2022 roku – 119). Drugą najliczniejszą grupę stanowią projekty piesze i rowerowe. Zgłoszone zostały 62 (przy 72 w ub. roku).

– W tym roku mniej jest projektów zielonych i podwórek, a więcej niż przed rokiem projektów drogowych (25) i rewitalizacji (28) – mówi Przemysław Leszyński z Wydziału Partycypacji Społecznej.

Najwięcej inicjatyw zgłoszono na Muchoborze Małym – aż 38

Wiele projektów zgłoszonych zostało także z osiedli Leśnica (25), Psie Pole-Zawidawie (16) czy Tarnogaj (15). Na dwóch osiedlach (Osobowice-Rędzin i Świniary) nie zgłoszono w tym roku żadnego projektu.

Sprawdź, czy Twój projekt nie dubluje się z innym

Na stronie WBO znajdziecie listę projektów z ich dokładnymi opisami.

– W tym roku odnotowaliśmy wiele przypadków zdublowanych projektów. W związku z tym, że wycofać projekty mogą tylko ich liderzy, polecamy przejrzeć listę i w razie konieczności zgłosić chęć wycofania zdublowanego projektu – mówi Przemysław Leszyński.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl