W ramach WBO powstały dwa nowe miejsca rekreacji

fot. ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej oddał w ręce mieszkańców kolejne miejsca rekreacji, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. To zewnętrzna siłownia w Parku Klecińskim oraz ścieżka zdrowia w Lesie Osobowickim.

W stolicy Dolnego Śląska pojawia się coraz więcej miejsc, dzięki którym mieszkańcy mogą zadbać o swoją kondycję fizyczną. Tym razem rekreacyjna mapa Wrocławia powiększyła się o kolejne dwie inwestycje, które zostały zrealizowane w ramach zgłoszonych projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i 2017.

Zewnętrzna siłownia w Parku Klecińskim

Mieszkańcy mogą korzystać z uroków zewnętrznej siłowni zlokalizowanej w Parku Klecińskim przy ulicy Skrajnej, gdzie zamontowano zestaw kalisteniczny oraz pięć urządzeń do ćwiczeń, m.in. podciągacz, biegacz czy popularny wioślarz. Po treningu można także odpocząć na pobliskiej ławce.

Ścieżka zdrowia w Lesie Osobowickim

Z kolei ścieżka zdrowia w Lesie Osobowickim w pełni dostępna będzie w połowie kwietnia, gdyż obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe – jest to projekt realizowany w ramach WBO 2016. Mieszkańcy będą tam mogli skorzystać z czterech stacji z  urządzeniami do ćwiczeń różnych partii mięśniowych, m.in. drążki i poręcze gimnastyczne, uchwyty i ławeczki gimnastyczne w różnych konfiguracjach, które będzie można znaleźć w środkowej części lasu, wzdłuż głównej drogi, potocznie zwanej „aleją Kapliczną”.

Co ciekawe, przy każdej stacji postawiono także tablicę informacyjną z regulaminem oraz opisem poprawności wykonywanego ćwiczenia. Znajdziemy tam także elementy małej architektury, w tym ławkę leśną oraz kosz na śmieci.