Upiecz Piernika dla Medyka!

fot. Wrocław TV

Wrocławskie NGO nie zapominają o medykach. Dla tych, którzy dyżurują i święta spędzą w szpitalach, przygotowują… bożonarodzeniowe pierniczki. Słodkie wypieki, które trafią do medyków, zbierane są do 18 grudnia.

Akcję #UpieczPiernikaDlaMedyka prowadzi fundacja Biegaj dla Zdrowia – organizator corocznego Biegu Uniwersytetu Medycznego.

- Każdy kto może, kto chce okazać wdzięczność medykom, nie tylko lekarzom ale całemu personelowi medycznemu, może upiec świąteczne pierniczki – zachęca Anna Słobodzian-Puła z Fundacji Biegaj dla Zdrowia. Wypieki odebrane zostaną w umówionym terminie, nie później niż 18 grudnia, a następnie przekazane medykom. Skrzynką kontaktową w sprawie odbioru pierniczków jest facebookowy profil fundacji. Można także zadzwonić i umówić się pod numerem 605 351 744.

Organizatorzy namawiają również do publikowania zdjęć pierniczków i oznaczania ich hasztagiem #UpieczPiernikaDlaMedyka oraz profilem @bumwro (Instagram) lub @Bieg Uniwersytetu Medycznego (Facebook).

- Takie drobne gesty są jak najbardziej na czasie. Mnie udało się upiec ich prawie 200, natomiast to nie jest koniec. Na pewno planuję jeszcze jedną partię. Na pewno słuchajcie jest warto zrobić własną mieszankę przypraw, czyli po prostu kupić osobno anyż gwiazdkowy, korę cynamonu, laskę wanilii, wyparzyć to na suchej patelni, zmielić, utrzeć w moździerzu i po prostu dodać - zachęca Joanna Aniszczyk, autorka bloga „I love to eat”.