wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Tyle zieleni, że zmieści się w kieszeni – ale jak miło park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej
Park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej Katarzyna Wiązowska
Park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej

Niewielkie parki, zwane też kieszonkowymi, to pomysł na zagospodarowanie nieużytków i przestrzeni pomiędzy budynkami. Zwłaszcza, że pozwala to na wprowadzenie zieleni do zabudowy i stworzenie miejsc, gdzie można odpocząć i spędzić wolny czas. Mieszkańcy Wrocławia mają ich do dyspozycji coraz więcej.

Jednym z miejsc, w których wrocławianie mogą miło spędzić czas, jest park kieszonkowy (0,5 ha) przy ul. Kwaśnej. Powstał w ubiegłym roku pomiędzy garażami a boiskiem szkolnym. Posadzono tam wiele nowych drzew i krzewów, zadbano o trawniki i obsadzono kwiatami. Stanęły też nowe ławki i kosze na śmieci. Powstał też ogrodzony plac zabaw dla dzieci i zamontowano urządzenia Street Workout, dzięki którym mieszkańcy mogą zadbać o swoją kondycję.

plac zabaw

Do lata pojawi się tam niewielka scena, przeznaczona do spotkań bmieszkańców. Planowane jest także oświetlenie tego terenu.

– Zależało nam na tym, aby wykorzystać walory tego miejsca, nadać mu nowe funkcje i sprawić, aby stało się miłym zakątkiem, gdzie okoliczni mieszkańcy będą chętnie wypoczywać – tłumaczy Marek Szempliński, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Miejsce to zostało zaaranżowane, podobnie jak dwa inne parki kieszonkowe – przy ul. Kolistej i w kwartale ulic: Sienkiewicza, Matejki, Prusa i Świętokrzyskiej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Całe przedsięwzięcie przy Kwaśnej to koszt 1,5 mln zł.

Plac ze ścieżkami przy Kolistej. Do powstałych niedawno parków kieszonkowych należy także ten przy ul. Kolistej. Dzięki niemu mieszkańcy Kozanowa mogą teraz wypoczywać na nowych ławkach i spacerować odnowionymi alejkami. Poza funkcją rekreacyjną ma on też sprzyjać integracji i zacieśnianiu więzi sąsiedzkich.

– W ramach tego projektu powstał nowy plac wypoczynkowy ze ścieżkami spacerowymi. Są tam ławki i kosze na śmieci. Posadziliśmy też drzewa, krzewy i byliny – opowiada Szempliński. Nowy park przy ul. Kolistej ma powierzchnię ok. 500 mkw. Kosztował ok. 200 tys. zł.

plac zabaw

Odpoczynek pod dębami. Równie miłym miejscem do spędzania wolnego czasu stał się skwer na Ołbinie, zlokalizowany w kwartale ulic Sienkiewicza, Matejki, Prusa i Świętokrzyskiej.

Niezagospodarowane wcześniej miejsce o powierzchni 0,18 ha przeobraziło się w miniaturowy park. Jego największym atutem są dwa rosnące tu dorodne dęby szypułkowe.

Z myślą o rowerzystach postawiono również stojaki rowerowe. Wartość tej inwestycji to ponad 237 tys. zł. Zrealizowana została w ramach WBO 2018.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl