Trwa 10. edycja konkursu im. Jacka Kuronia

źródło: FB, @fundacjafise

Rozpoczął się konkurs na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku 2021. Wziąć w nim udział mogą m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, czy spółdzielnie pracy. Kandydatury zgłaszać można do 11 lipca 2021 r.

- W ramach Konkursu [eS] nagradzamy tych, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego. W zeszłym roku ze względu na pandemię musieliśmy przełożyć jubileuszową edycję. Tym bardziej cieszy nas to, że możemy wrócić i kontynuować działania na rzecz doceniania ogromnie ważnej pracy przedsiębiorstw społecznych w Polsce – mówi Krzysztof Alcer z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FICE).

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości od 5 tys. do 15 tys. złotych. Do 11 lipca przyjmowane są zgłoszenia. Regulamin konkursu znajdziecie na tej stronie. Tegoroczną edycję wydarzenia zakończy uroczysta gala, zaplanowana na jesień.

Patronem konkursu jest Jacek Kuroń - współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, dwukrotny minister pracy i polityki socjalnej, w latach 1989–2001 poseł na Sejm X, I, II i III kadencji. Zwolennik łagodzenia skutków transformacji gospodarczej.