wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. „TRATWA dla Ukrainy” obsługuje codziennie od 2500 do 6000 uchodźców
Jedna z hal zajezdni tramwajowej Dąbie, marzec 2022 fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Jedna z hal zajezdni tramwajowej Dąbie, marzec 2022

Dwie hale byłej zajezdni tramwajowej na Dąbiu, służyły do niedawna za centrum kultury Czasoprzestrzeń. Trzy tygodnie temu zamienione zostały na magazyny. Z udzielanej tu pomocy codziennie korzysta od 2500 do 6000 osób.

- Pierwsza hala służy za "free shop" - rodzaj darmowego supermarketu. Rzeczy są porozwieszane na wieszakach lub pudełkach, a część wydawana zza lady. Wydajemy ubrania, żywność, kosmetyki i chemię gospodarczą oraz wózki, materace i wyprawki szkolne. Druga hala służy za magazyn na duże dostawy – opowiada Adela Jakielaszek, menadżerka Czasoprzestrzeni.

Do hal przy ulicy Tramwajowej codziennie trafia około 30 ton darów, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Rozładowywane i sortowane są przez ponad setkę wolontariuszy: uczniów, harcerzy, studentów, dorosłych. Są wśród nich Polacy, Ukraińcy, Niemcy, Włosi i Francuzi.

Transporty z darami jadą także na wschód. W ostatnich dniach pomoc zebrana w Czasoprzestrzeni, trafiła do szpitali w Kijowie i Czernichowie.

W ramach akcji „TRATWA dla Ukrainy” organizowana jest także zbiórka pieniędzy. Za zebrane środki Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA planuje kupić żywność, artykuły higieniczne, chemię gospodarczą i wyprawki szkolne dla dzieci. Możecie wesprzeć zbiórkę na portalu zrzutka.pl (id: b892sb).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl