wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Tajwański Fundusz Grantowy dla NGO-sów pomagającym uchodźcom
Kliknij, aby powiększyć
Kolaż dwóch zdjęć. W tle górski krajobraz Tajwanu. W kółku banknoty. Zdjęcia ilustracyjne pixabay
Kolaż dwóch zdjęć. W tle górski krajobraz Tajwanu. W kółku banknoty. Zdjęcia ilustracyjne

9 kwietnia wystartował konkurs grantowy Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy. Granty mają wspomóc polskie samorządy oraz organizacje pozarządowe w pokonywaniu barier w integracji Ukraińców przebywających w naszym kraju, ale też stworzenie odpowiednich warunków ewentualnego powrotu uchodźców do rodzinnych miejscowości.

Tajwański rząd przekazał milion dolarów w celu utworzenia Tajwańskiego Funduszu Grantowego na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji, zamieszkali w Polsce. Operatorem grantu jest Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, która 9 kwietnia 2024 r. ogłosiła konkurs grantowy.

Fundusz ma wesprzeć działania samorządów i organizacji pozarządowych w pokonywaniu wyzwań w integracji uchodźców wojennych, szczególnie: wzmocnienie aktywnego uczestnictwa osób z Ukrainy w lokalnym życiu społecznym, integrację dzieci i młodzieży ukraińskiej w polskim systemie edukacji oraz wsparcie uchodźców w powrocie do Ukrainy.

Projekt nie zamyka się na duże miasta, które należą do Unii Metropolii Polskich. Do konkursu grantowego mogą zgłaszać się organizacje działające w mniejszych miejscowościach i gminach.

Celem konkursu, w wyniku, którego zostaną wyłonione granty jest wsparcie realizacji pomysłów na działania społeczne, których pomysłodawcami i animatorami są NGO wspólnie z jednostkami samorządu. Projekty muszą mieć charakter systemowych rozwiązań.

Dzięki wsparciu finansowemu Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, mamy szansę podejmować działania, które mają realny wpływ na poprawę sytuacji osób znajdujących się w trudnych sytuacjach. Cele konkursu są kluczowe, ponieważ pozwalają nam budować silniejsze społeczeństwo oparte na współpracy i solidarności.

Aby zaaplikować po środki, wystarczy przeczytać regulamin i wysłać list intencyjny opisujący projekt. Na listy intencyjne organizatorzy czekają do 24 kwietnia 2024.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: Grant - Metropolie.pl

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl