wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Szybka kolej z Łodzi do Wrocławia - będą konsultacje z mieszkańcami
Szybka kolej, zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay
Szybka kolej, zdjęcie ilustracyjne.

Trwają prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym (STEŚ) budowy linii kolejowych nr 85 (Łódź-Sieradz) i nr 86 (Sieradz-Wrocław). Jak informują przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego – w miejscowościach przez które przebiegać mają tory, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami. We Wrocławiu zaplanowano je na poniedziałek 15 listopada.

Budowa obu linii kolejowych ma ruszyć w 2023 roku i zakończyć się 4 lata później. Łącznie ma powstać około 200 kilometrów nowej linii kolejowej. Przewidziana prędkość eksploatacyjna jaką będą mogły rozwinąć na niej pociągi to 250 km/h. Pozwoliłoby to skrócić czas podróży koleją z Wrocławia do Łodzi do 1 godz. 10 min, a do Warszawy – do 1 godz. 55 min.

W województwie dolnośląskim planowana linia nr 86 przebiega przez teren gmin Czernica Wrocławska, Siechnice i Wrocław. Swój bieg kończy na dworcu Wrocław Główny. Mapy z dokładnym przebiegiem linii na obszarze Wrocławia znaleźć można na stronie CPK.

Broszura informacyjna na temat projektowanej linii kolejowej z Łodzi do Wrocławia.

Szybka kolej z Łodzi do Wrocławia - konsultacje

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 15 listopada o godz. 17.30 w sali sesyjnej na Dworcu Głównym we Wrocławiu, przy ul. Piłsudskiego 105. Swoje uwagi do STEŚ już dziś można natomiast zgłaszać przy pomocy internetowego formularza.

Konsultacje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego prowadzi Multiconsult.

Plakat informujący o konsultacjach społecznych ws. planowanej linii kolejowej nr 86.

Więcej informacji na temat projektowanej linii znajdziecie na stronie CPK.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl