wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Szkolenia dla ngo: Zmiana druków ofert, umów i sprawozdań – konkursy na 2019 rok

Szkolenia dla ngo: Zmiana druków ofert, umów i sprawozdań – konkursy na 2019 rok

Wydział Partycypacji Społecznej,

Kliknij, aby powiększyć
szkolenie dla NGO nt. zmian druków ofert, umów i sprawozdań - grafika ilustracyjna materiały organizatorów
szkolenie dla NGO nt. zmian druków ofert, umów i sprawozdań - grafika ilustracyjna

Zapraszamy do udziału w szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Zmiany? Jesteśmy na bieżąco!”. W ramach projektu zostaną zorganizowane trzy szkolenia dla przedstawicieli wrocławskich organizacji pozarządowych z zakresu nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań dot. zlecania i realizacji zadań publicznych.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Terminy do wyboru:27.03.2019r. (tj. środa), godz. 17.00 – 20.0028.03.2019r. (tj. czwartek), godz. 17.00 – 20.0030.03.2019r. (tj. sobota), godz. 10.00 – 13.00

Chętnych prosimy o wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 22.03.2019r.

UWAGA!Pierwszeństwo udziału w szkoleniach będą miały organizacje pozarządowe, które obecnie realizują zadania publiczne Gminy Wrocław. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program szkolenia: 

1. Omówienie elementów druku oferty

· Jak przygotować ofertę : opis działań, potrzeb i rezultatów, wskaźniki i mierzenie rezultatów· zasady konstrukcji budżetu zadania.

2. Umowa realizacji zadania publicznego:

· zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/kategoriami kosztorysu,· przekazywanie środków jednorazowym przelewem i transzami,· prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniem – księgowość, opis faktur i zasady odpowiedzialności za nie prowadzenie księgowości,· rozliczenie wkładu osobowego i rzeczowego,· procedura zwrotu dotacji,· inne wymogi wprowadzone przez umowę,· załączniki do umowy.

3. Sprawozdanie z realizacji zadania:

· Elementy sprawozdania,· Sprawozdanie częściowe i końcowe,· Rozliczenie części merytorycznej i finansowej,· Rozliczenie rezultatów· Złączniki do sprawozdania,

4. Omówienie procedury oraz druków oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów.

Osoba prowadząca: Artur Gluziński

Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Praktyk, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Uczestniczy w ocenie projektów finansowanych z funduszy UE oraz składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl