wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Trwają prace nad strategią współpracy NGO-sów z Gminą Wrocław

Maciej Wołodko,
Spotkanie robocze poświęcone nowej strategii współpracy NGO-sów z Gminą Wrocław, 8 lipca 2022 DFOP
Spotkanie robocze poświęcone nowej strategii współpracy NGO-sów z Gminą Wrocław, 8 lipca 2022

Do końca 2022 roku ma powstać nowa strategia rozwoju współpracy organizacji pozarządowych z Gminą Wrocław. Będzie obowiązywała w latach 2023-2028. 8 lipca odbyło się jedno ze spotkań roboczych.

– Pracujemy nad rozwiązaniami, które będą dostosowane do zmieniającej się ostatnio w zawrotnym tempie rzeczywistości. Wojny w Ukrainie, zmian gospodarczych. Cel jest taki, by strategia na lata 2023-2028 powstała do końca tego roku – mówi Marta Michałowska z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (DFOP).

Strategia – podobna do obowiązującej obecnie od roku 2018, określi zasady współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi

– Organizacjom pozarządowym zależy, by były solidnym partnerem dla samorządu, który może liczyć na stabilne warunki współpracy. Dotyczy to m.in. planowania przez miasto zadań publicznych, które wykonywać będą w przyszłych latach NGO-sy. Organizacje pozarządowe chciałyby wiedzieć z wyprzedzeniem, czego należy się spodziewać. Pozwoliłoby im to na racjonalne planowanie – mówi Tadeusz Mincer z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS).

Wśród wyzwań na nadchodzące lata wymieniane są m.in. wielokulturowość Wrocławia i integracja społeczna. Ale także większa niezależność finansowa organizacji pozarządowych od Gminy. W trudnych budżetowo latach powinny one jeszcze mocniej dywersyfikować swoje źródła dochodów.

Prace nad dokumentem cały czas trwają. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej lub zaangażować się w ten proces, zajrzyjcie na stronę wro-ngo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl