Spotkanie konsultacyjne w internecie – krok po kroku

źródło: pixabay

Pandemia sprawiła, że konsultacje z mieszkańcami w coraz większym stopniu przenoszą się do sieci. Sprawdź jak dołączyć do e-spotkania i wziąć w nim udział. To proste!

Tutaj znajdziesz konsultacje

Konsultacje społeczne realizowane na zlecenie Wydziału Partycypacji Społecznej znajdziesz na stronie wroclaw.pl/rozmawia/konsultacje. Kliknij w wybrane przez siebie konsultacje i zapoznaj się z poświęconymi im materiałami. Link do podstrony z e-spotkaniem znajdziesz w menu. Jeśli przeglądasz stronę ze smartfona, menu wyświetli się na dole pod tekstem. Jeśli korzystasz z komputera, znajdziesz je po prawej stronie ekranu.

W dniu e-spotkania na jego podstronie pojawi się link do platformy konsultacyjnej. Widzimy się zawsze w czasie rzeczywistym, o umówionej godzinie. 

Platforma konsultacyjna i jej wymagania 

Platforma, na której odbywają się spotkania, jest w języku polskim. (Był to jeden z argumentów za jej wyborem.) Narzędzie oparte zostało na przeglądarce, dlatego do prawidłowego działania wymagane jest korzystanie z aktualnych wersji przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

Wymagania sprzętowe:

  • procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy);
  • 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej);
  • w przypadku komputerów - system operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS;
  • możliwe jest również korzystanie z platformy na smartfonie (Android, iOS).

Zanim rozpocznie się spotkanie, sprawdź także, czy Twoje głośniki lub słuchawki działają prawidłowo.

Zaloguj się

Wpisz swoje imię (będzie widoczne dla uczestników spotkania) oraz mail (nie będzie widoczny) i kliknij „wejdź”. Zrobione.

Podany adres mail nie będzie wykorzystywany do żadnych celów poza konsultacjami, ani nikomu udostępniany. Dane osobowe przetwarza Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS), która realizuje konsultacje społeczne w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. (Klauzulę RODO znajdziesz tutaj.)

Przebieg spotkania

Na ekranie zobaczysz planszę konsultacji oraz okienko z prowadzącym spotkanie moderatorem / moderatorką. Posłuchaj tego, co mówi, przyjrzyj się udostępnianym planszom. W każdej chwili możesz zadać pytanie na czacie albo wyrazić opinię w komentarzu.

By zadać pytanie, kliknij na znak zapytania i wpisz je w okienku czatu.

Moderator / moderatorka przekazuje zadawane przez Ciebie pytania uczestniczącym w spotkaniu ekspertom. Korzystaj z tej opcji zawsze, kiedy chcesz dowiedzieć się więcej lub kiedy coś, nie jest zrozumiałe.

Uwagi, opinie i komentarze niebędące pytaniami do ekspertów, wpisujesz w okienku czatu po kliknięciu w zieloną ikonę.

Opinia na koniec

Po zakończeniu spotkania zobaczysz okno z podziękowaniem za udział.

Możesz teraz ocenić to wydarzenie, przyznając mu od 1 do 5 gwiazdek oraz napisać i zostawić nam dodatkową informację. Nie jest to obowiązkowe.

Zachęcamy do udziału w e-spotkaniach

Dzięki nim możesz brać udział w interesujących Cię konsultacjach społecznych bez wychodzenia z domu czy np. jadąc tramwajem. Możesz czuć się swobodnie. Mikrofony uczestników – poza moderatorem i ekspertami – są wyłączone. Masz więc podczas spotkania większą prywatność oraz gwarancję, że tego, co mówią zaproszeni eksperci nikt nie będzie zagłuszał. Zadawanie pytań na czacie jest proste. To najlepszy sposób, żeby pogłębić swoją wiedzę na konsultowany temat.

Ile czasu zarezerwować sobie na e-spotkanie? Z naszego doświadczenia wynika, że dyskusja najczęściej trwa około 1,5 godziny. Jeśli nie możesz poświęcić tyle czasu, nic nie szkodzi. Możesz w dowolnym momencie opuścić spotkanie. Ekran wydarzenia jest filmowany, a zapis wideo ze spotkania znajdziesz później na stronie konsultacji.