wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds zwierząt w mieście [03.06.2019]

Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds zwierząt w mieście [03.06.2019]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Serdecznie zapraszamy na dwudzieste dziewiąte spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście.

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 3 czerwca 2019, w godz. 17:00 - 19:00  Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65,

Tematami spotkania będą:

Problemy i wymagania związane z obecnością zwierzat synurbijnych we Wrocławiu c.d.

Coraz częściej naszymi współmieszkańcami miast stają się zwierzęta dziko żyjące. Wywołuje to niejednokrotnie emocje, czasem strach lub sensację. Warto jest wyposażyć się w odpowiednią wiedzę, aby uniknąć niepotrzebnych obaw jak również zachowań ryzykownych. Warto też dowiedzieć się jakie zwierzęta można spotkać w dużym mieście...

Działalność schroniska dla zwierząt we Wrocławiu

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta. Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl