Spotkania warsztatowo - informacyjne WBO 2018

Zależy nam na tym, aby nasze spotkania z informacyjnych, przeformatowały się w stronę warsztatów, dyskusji, burzy mózgów. Chcemy też szkolić lokalnych liderów, aby mogli mówić o WBO na swoim osiedlu.

Do wiadomości liderów, społeczników, miejskich aktywistów, przedstawicieli rad osiedli.

Szanowni Państwo,
Odpowiadamy pozytywnie na sugestie i oczekiwania uczestników spotkań poświęconych ewaluacji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Uprzejmie informujemy i zapraszamy.  

W styczniu 2018 r. Biuro ds. Partycypacji Społecznej zorganizuje 5 warsztatowo – informacyjnych spotkań poświęconych WBO:

1. XI LO (ul. Spółdzielcza 2a) – 04.01.2018
2. Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama (ul. B. Krzywoustego 286) – 05.01.2018
3. Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) – 11.01.2018
4. BarBara (ul. Świdnicka)  - 12.01.2018
5. Ośrodek Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15) – 19.01.2018

Wszystkie spotkania zaczynają się o godz. 17.00

Na każdym z nich chcemy przedstawić modyfikacje zasad WBO w stosunku do ubiegłej edycji. Będzie tez można na miejscu uzyskać pomoc odnośnie tego jak złożyć projekt. Ale przede wszystkim, będziemy chcieli skupić się na pokazaniu ciekawych pomysłów, które są składane do WBO, a w miarę możliwości zaprezentować osoby które stoją za tymi projektami. Zależy nam na tym, aby nasze spotkania z informacyjnych, przeformatowały się w stronę warsztatów, dyskusji, burzy mózgów.  Zależy nam na jeszcze ciekawszych projektach w WBO.

Dodatkowo, zgodnie z obietnicą z ewaluacji, chcemy przeszkolić chętnych liderów WBO, lokalnych aktywistów, radnych osiedlowych, w taki sposób, aby mogli poprowadzić podobne spotkanie informacyjne w swoim rejonie, osiedlu. Z naszej strony gwarantujemy wsparcie merytoryczne, udostępnimy prezentację o WBO wraz z pakietem informacyjnym wyjaśniającym zasady. Zaprezentujemy również w ramach dobrych praktyk już zrealizowane, najciekawsze realizacje w danym rejonie - osiedlu. Postaramy się też pojawić na zorganizowanym przez Was spotkaniu w pomocniczym charakterze. Nie możemy natomiast zapewnić, że uda nam się być na wszystkich podobnych spotkaniach. Ustalenie miejsca, daty i godziny warsztatów jest po stronie prowadzących.

Prosimy o Państwa zgłoszenia w tej sprawie na adres budzetobywatelski@um.wroc.pl

8 stycznia 2018 r. o godz. 17.00  w Centrum Innowacji Przejście (przejście podziemne - Świdnicka 19) odbędzie się szkolenie dla osób, które będą chciały poprowadzić tego rodzaju lokalne warsztaty. Wtedy też przekażemy chętnym niezbędne materiały.

Zapraszamy do zapisów i udziału w spotkaniach.