Dwa skateparki w budowie. Wkrótce trzeci

fot. Wroclaw TV

Dobiega końca budowa skateparku na Bartoszowicach. Inwestycja, sfinansowana dzięki środkom z WBO 2020, ma zostać oddana do użytku jeszcze w sierpniu bieżącego roku. Kolejne dwa obiekty do jazdy na deskorolce powstają przy ul. Ślężnej i w parku Tysiąclecia.

Budowany w ramach WBO 2020 skatepark na Bartoszowicach czekają jeszcze ostatnie poprawki. To pierwsze oficjalne miejsce do jazdy na deskorolce na Wielkiej Wyspie. Skatepark będzie miał 6 przeszkód i około 300 mkw. powierzchni. W przyszłości może zostać rozbudowany o kolejny etap. Jego udostępnienie ma nastąpić jeszcze w sierpniu br. 

Trwają także prace na budowie dużego skateparku u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Mają zakończyć  się w grudniu 2021 r. W ramach wartej 2,7 mln zł inwestycji powstanie skatepark z 23 przeszkodami oraz boisko do siatkówki.

Lada moment rozpocznie się również budowa skateparku w parku Tysiąclecia. – Mamy rozstrzygnięty przetarg, w tym tygodniu chcemy podpisać umowę z wykonawcą. Całą inwestycję chcielibyśmy zakończyć jesienią 2021. Jej koszt to ok. 600 tysięcy złotych netto – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan.

Przeczytaj też: Gotowa koncepcja skateparku w parku Tysiąclecia [WIZUALIZACJE]

Skatepark o powierzchni około 700 mkw. położony będzie na terenie przy ul. Sukielickiej, w pobliżu boiska do siatkówki plażowej i toru wrotkarskiego. Jego koncepcja konsultowana była z Komisją ds. Infrastruktury przy Polskim Związku Sportów Wrotkarskich i lokalnym środowiskiem rolkarskim (Fundacja ZAROLOWANI).

Wizualizacja skateparku, który powstanie w parku Tysiąclecia

– Jesteśmy przekonani, że powstanie obiekt dobrze zaprojektowany pod każdym względem, który pozwoli na płynną i przede wszystkim bezpieczną jazdę – dodaje Maciej Moczko.

Zwolennicy jazdy na desce bez akrobacji mogą tu także skorzystać z istniejącego asfaltowego toru do jazdy ulicznej. Tor otrzyma niebawem oświetlenie, dlatego od połowy września będzie tymczasowo zamknięty. Więcej miejsc, w których można we Wrocławiu pojeździć na desce, znajdziecie w tym artykule