wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ścieżka wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach oświetlona. To projekt z WBO
Na zdjęciu oświetlona po zmroku ścieżka biegowa na Partynicach. WTWK Partynice
Na zdjęciu oświetlona po zmroku ścieżka biegowa na Partynicach.

W miniony weekend 168 latarni po raz pierwszy rozświetliło 3,5 kilometrową ścieżkę pieszo-biegową wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Oświetlenie ścieżki to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców Wrocławia podczas głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Projekt WBO, którego liderką jest pani Marta Żebrowska, zdobył 3486 głosów

– Brak oświetlenia zdecydowanie ograniczał możliwości korzystania ze ścieżki, szczególnie jesienią i zimą, kiedy dni stają się coraz krótsze. Dlatego, po uzgodnieniu z kierownictwem toru wyścigów konnych postanowiłam zgłosić taki projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Marta Żebrowska.

– Ścieżka wokół toru to jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacji i spacerów na południu Wrocławia, od początku byłam przekonana, że uda się zbudować duże zainteresowanie projektem, tym bardziej, że często rozmawiałam z ludzi korzystającymi ze ścieżki i niemal każdy podkreślał, że właśnie oświetlenia brakuje im najbardziej – dodaje pani Marta.

Latarnie świecą wieczorem i rano, nocą są gaszone

Nowe latarnie świecą od zachodu słońca do godz. 22.00 oraz od godz. 5.00 rano do wschodu słońca.

Oprawy latarni skierowane są bezpośrednio na ścieżkę, aby nie zanieczyszczać nadmiernie światłem okolicznej zieleni. Docelowo, po wdrożeniu oprogramowania, latarnie mają reagować na ruch człowieka. (Po wykryciu ruchu, rozświetlą się jaśniejszym światłem.)

W ramach inwestycji zainstalowanych ma również zostać 10 dodatkowych ławek i koszy na śmieci.

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl