wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przystanek na Kazimierza Wielkiego zazieleni się
wizualizacja zielonego przystanku przy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA
wizualizacja zielonego przystanku przy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu

ZDiUM ogłosił przetarg na stworzenie "zielonego przystanku" przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Jest to pierwsze wytypowane miejsce na taką inwestycję w ramach projektu z WBO.

Projekt dla tej inwestycji przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA. Inwestycja zakłada przebudowę przystanku tramwajowego przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy kinie Nowe Horyzonty), zamontowanie na nim nowych czteroprzęsłowych wiat, małej architektury oraz zasadzenie tam wielu gatunków roślin. Oczywiście nie zabraknie także słupków przystankowych i tablic elektronicznych z rozkładem jazdy (DIP).

zielone przystanki szkic

Przystanek ma zamienić się w zieloną enklawę dzięki nasadzeniu, krzewów, ozdobnych traw, bylin i kwiatów. Po zakończeniu inwestycji na tramwaj będziemy czekać w otoczeniu świdośliw, bluszczy, rozplenic, powojników, czy kocimiętki. Nasadzenia mają być objęte 3-letnią gwarancją.Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta właśnie ogłosił przetarg na te prace. Na propozycje wykonawców czeka do 4 maja. Od momentu podpisania umowy prace mają trwać około 5 miesięcy.Przystanek przy ul. Kazimierza Wielkiego jest to pierwsze wytypowane miejsce w projekcie „Zielone przystanki w centrum miasta”, który został wybrany w ramach Zielonego WBO 2017, a w 2018 roku Urząd Miejski przeprowadził konsultacje społeczne całego przedsięwzięcia. Niewykluczone, że powstaną takie kolejne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl