Przystanek na Kazimierza Wielkiego zazieleni się

ZDiUM ogłosił przetarg na stworzenie "zielonego przystanku" przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Jest to pierwsze wytypowane miejsce na taką inwestycję w ramach projektu z WBO.

Projekt dla tej inwestycji przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA. Inwestycja zakłada przebudowę przystanku tramwajowego przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy kinie Nowe Horyzonty), zamontowanie na nim nowych czteroprzęsłowych wiat, małej architektury oraz zasadzenie tam wielu gatunków roślin. Oczywiście nie zabraknie także słupków przystankowych i tablic elektronicznych z rozkładem jazdy (DIP).

Przystanek ma zamienić się w zieloną enklawę dzięki nasadzeniu, krzewów, ozdobnych traw, bylin i kwiatów. Po zakończeniu inwestycji na tramwaj będziemy czekać w otoczeniu świdośliw, bluszczy, rozplenic, powojników, czy kocimiętki. Nasadzenia mają być objęte 3-letnią gwarancją.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta właśnie ogłosił przetarg na te prace. Na propozycje wykonawców czeka do 4 maja. Od momentu podpisania umowy prace mają trwać około 5 miesięcy.

Przystanek przy ul. Kazimierza Wielkiego jest to pierwsze wytypowane miejsce w projekcie „Zielone przystanki w centrum miasta”, który został wybrany w ramach Zielonego WBO 2017, a w 2018 roku Urząd Miejski przeprowadził konsultacje społeczne całego przedsięwzięcia. Niewykluczone, że powstaną takie kolejne.