wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przy Dworcu Wrocław Główny powstała nowa droga rowerowa
Nowa ścieżka rowerowa w okolicach Dworca Głównego fot. Joanna Leja
Nowa ścieżka rowerowa w okolicach Dworca Głównego

W okolicach dworca kolejowego Wrocław Główny oraz dworca autobusowego powstały nowe jednokierunkowe drogi rowerowe wzdłuż ul. Suchej, na odcinku od ul. Joannitów do ul. Dyrekcyjnej. Projekt powstał w ramach WBO 2018.

W ramach inwestycji po północnej stronie ul. Suchej została wyznaczona jednokierunkowa droga rowerowa z wykorzystaniem istniejącego chodnika i połączeniem jej z istniejącymi pasami rowerowymi na jezdni w rejonie ul. Dyrekcyjnej i ul. Joannitów.

Druga część inwestycji obejmuje jednokierunkową drogę rowerową, która powstała po południowej stronie ul. Suchej, także z wykorzystaniem istniejącego chodnika i została połączona z sąsiednimi pasami.

Wygodna trasa rowerowa już gotowa

– Na tę trasę czekało wielu rowerzystów, na co wskazuje również fakt, iż sami wrocławianie wnioskowali o jej budowę we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki niej zyskaliśmy bezpieczne i wygodne połączenie drogi dla rowerów na ulicy Hubskiej z Dworcem Głównym. Jeszcze kilka miesięcy temu trzeba było jechać po kostce, dziś mkniemy równiutkim asfaltem – mówi Ula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Droga rowerowa na Suchej Droga rowerowa na Suchej już gotowa/fot. Joanna Leja

Udogodnienia nie tylko dla rowerzystów

Nie tylko rowerzyści skorzystają na tej inwestycji. Poza ścieżką rowerową wykonano remont chodników oraz nawierzchni zjazdów. Zostały wyregulowane oraz obniżone krawężniki kamienne. Dodatkowo zagospodarowano zieleń, wykonano i wdrożono nową organizację ruchu docelowego (oznakowanie poziome i pionowe).

W ramach inwestycji MPWiK wyremontowało sieć wodociągową w rejonie. Prace budowlane były realizowane przez firma ROTOMAT Sp. z o.o. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu nr 4 WBO 2018 pn. „Rowerowy Wrocław 2018”.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl