wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przełamać izolację społeczną - akcja #uwalniamydzieci
wycieczka Polinką fot. Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
wycieczka Polinką

Organizują dla dzieci wycieczki, warsztaty, obiady. Wszystko po to, by przeciwdziałać skutkom izolacji społecznej. Bo nauka to nie wszystko, czego dostarczać powinna szkoła. A szkoły – poza nauką zdalną – dziś nie ma. Z zajęć i aktywności prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej w ramach akcji #uwalniamydzieci, skorzystała już ponad setka wrocławskich uczniów.

– To, że dzieci potrzebują spędzania czasu na świeżym powietrzu wiemy od dawna, ale w obecnej sytuacji związanej z edukacją zdalną i zamknięciem w domach ta potrzeba jest bardzo wyraźna, więc robimy wszystko, aby wyrwać dzieci z wirtualnej rzeczywistości – mówi Monika Trzcińska, animatorka w projekcie #uwalniamydzieci.

W styczniu, w lutym i w marcu udało się m.in. zabrać dzieci na wycieczki po górach. 

– Dzięki wyjazdom w góry dzieci mogły się̨ zintegrować́, spędzić́ ze sobą więcej czasu po tak długiej przerwie. Ponadto miały możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, będąc w ciągłym ruchu. Wycieczki były próbą sprawdzenia samodzielności dzieci np. w kwestii dbania o higienę, dobioru ubrania odpowiedniego do pogody czy dysponowania pieniędzmi – opowiada Monika Trzcińska.

– Pandemia i lockdown oraz nauka zdalna wywołują szereg problemów psychologicznych u dzieci. W Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej staramy się im przeciwdziałać prowadząc działania pod hasłem: #uwalniamydzieci. Akcja obejmuje głównie młodych ludzi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem i szczególnie dotkniętych izolacją społeczną, spowodowaną pandemią Covid-19 – tłumaczy Kamila Kamińska-Sztark.

Charytatywny sklep od 1 kwietnia

Od 1 kwietnia, wzorem brytyjskich charity shop, Stowarzyszenie uruchomi sklep internetowy „Robimy rzeczy”. W jego ofercie znajdą się m.in. nowe i używane produkty przekazywane przez darczyńców oraz rękodzieło wykonywane przez dzieci.

– Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla naszych podopiecznych. Obecnie pod opieką Stowarzyszenia znajduje się ponad 40 dzieci, którym codziennie zapewniamy: opiekę pedagogiczną, obiady, korepetycje, warsztaty, animacje oraz dodatkowo wycieczki i wyjazdy – mówi Kamila Kamińska-Sztark.

Zaangażować się i pomóc możemy na dwa sposoby: oddając, albo kupując rzeczy. Sklep działał będzie pod adresem robimyrzeczy.com.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl