PRZED•POKÓJ H13 – nowe pomysły dla Przedmieścia Oławskiego. Dni otwarte 18-24 czerwca

źródło: organizatorzy

Przed·Pokój H13 to dobry adres dla NGO i miejsce realizacji zarówno pierwszych inicjatyw społecznych, jak i kolejnych dużych projektów. W dniach 18.06.–24.06.2018 odbędą się Dni Otwarte, podczas których chętne do współpracy organizacje będą mogły bezpłatnie skorzystać z pomieszczeń.

W kamienicy przy ul. Hercena 13 powstała przestrzeń dla organizacji pozarządowych, które chcą realizować działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego i jego mieszkańców. Szczegóły inicjatywy zaprezentowano podczas II Wrocławskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych.

– Organizacje, które zdecydują się na współpracę, będą mogły korzystać ze świeżo wyremontowanych i przestronnych pomieszczeń – mówi Grażyna Adamczyk-Arns prezes zarządu Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o.

PRZED•POKÓJ H13, źródło: organizatorzy

– Inkubator organizacji pozarządowych PRZED•POKÓJ H13, to nowy pomysł na miejsce, gdzie organizacje będą mogły się spotykać i rozwiązywać swoje problemy – mówi Maria Mika, dyr. Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Jedna z sal wyposażona jest na potrzeby działalności biurowej – stoły, krzesła, zamykane na klucz szafki na dokumenty, dostęp do internetu oraz kserokopiarki. Stowarzyszenie i fundacje, które włączą się do działania, będą mogły skorzystać z adresu PRZED•POKOJU H13 do rejestracji swojej organizacji.

Drugi większy pokój zaaranżowany został w taki sposób, by sprzyjać realizacji zarówno inicjatyw społecznych, jak i dużych projektów. Tu można z powodzeniem organizować spotkania, warsztaty, wydarzenia i kursy, korzystając ze sprzętu niezbędnego organizacjom do tego rodzaju działań.

Coworking na Przedmieściu Oławskim

PRZED•POKÓJ H13 powstał również, by zainicjować pozarządowy coworking na Przedmieściu Oławskim i tym samym połączyć siły organizacji, które wspólnie będą chciały tworzyć ciekawe inicjatywy na rzecz mieszkańców.

PRZED•POKÓJ H13, źródło: organizatorzy

– Oprócz możliwości codziennego użytkowania dużych i dobrze wyposażonych pomieszczeń, organizacje będą mogły także korzystać z porad i konsultacji dotyczących planowanych i realizowanych działań na Przedmieściu Oławskim oraz z pomocy przy aplikowaniu o środki na finansowanie projektów, a także wsparcia w zakresie promocji planowanych działań – dodaje Grażyna Adamczyk-Arns.

Zaproszenie do działania

PRZED•POKÓJ H13 zaprasza do współpracy i kontaktu organizacje pozarządowe, które są gotowe zaangażować się w działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego i lokalnej społeczności, mają pomysły na działania dostosowane do potrzeb i problemów zdiagnozowanych na Przedmieściu Oławskim i są otwarte na współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi w ramach realizowanych tu inicjatyw .

Dni Otwarte w PRZED•POKOJU H13

W dniach 18.06.–24.06.2018 odbędą się Dni Otwarte, podczas których chętne do współpracy organizacje będą mogły bezpłatnie skorzystać z pomieszczeń w PRZED•POKOJU H13. Będzie to doskonała okazja, żeby zorganizować spotkanie, warsztaty i spotkać się z pracownikami Wrocławskiej Rewitalizacji, którzy przybliżą problemy Przedmieścia Oławskiego oraz opowiedzą o projektach realizowanych i planowanych na tym wrocławskim osiedlu.

– Ciekawym akcentem Dni Otwartych będą bezpłatne warsztaty z tworzenia nazw - pobudzające kreatywność i integrujące organizacje – podkreśla Grażyna Adamczyk-Arns.

Dni Otwarte w PRZED•POKOJU H13

Dni Otwarte w PRZED•POKOJU H13

Spotkania / Szkolenia
Termin od 18 czerwca 2018 do 24 czerwca 2018

Miejsce Hercena 13

Zobacz

Więcej informacji na temat PRZED•POKOJU H13 oraz możliwości współpracy znaleźć można na stronie: www.w-r.com.pl/przedpokój, odwiedzając profil facebookowy www.facebook.com/przedpokojH13/ lub kontaktując się mailowo: h13@w-r.com.pl.