wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przed · Pokój H13 pomaga wrocławskim nauczycielom

Zdalne nauczanie nie musi ograniczać się do wysyłania mailem zadań domowych. Jak skutecznie nauczać online, korzystając z szeroko dostępnego oprogramowania? Wrocławscy nauczyciele mogą przekonać się o tym na bezpłatnych warsztatach online w ramach Akademii Cyfrowego Nauczania. Organizuje je Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem, operator centrum Przed · Pokój H13.

- Nauczycielom brakuje narzędzi do sprawnej komunikacji i interakcji z uczniami. Odpowiednio poprowadzone lekcje wideo wzmacniają motywację uczniów i zachęcają do aktywnej i samodzielnej pracy – mówi Krzysztof Grabowski z TuRazem, który  zawodowo zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach. Kiedy z powodu koronawirusa zamknięto szkoły, doświadczeniem z sektora prywatnego postanowił podzielić się z nauczycielami.

- Szkoły mają bardzo często bezpłatny dostęp do oprogramowania Apple, Microsoft lub Google, pozwalającego na zdalne prowadzenie zajęć, ale niewiele osób z tego korzysta. Nikt tego nauczycielom nie pokazał, nie przeszkolił ich. Teraz postawieni zostali przed faktem dokonanym i muszą się szybko przystosować do sytuacji – dodaje.

Warsztaty dla nauczycieli koncentrują się na najpopularniejszych we wrocławskich szkołach narzędziach Microsoft Office 365 i Microsoft Teams, w przyszłości obejmą także narzędzia od Google oraz Apple. 

Ponadto nauczyciele poznają krok po kroku aplikacje, które nie tylko uatrakcyjnią zajęcia, ale również pozwolą łatwiej monitorować postęp zdobytej wiedzy i usprawnią zapamiętywanie materiału przez uczniów.

W każdy czwartek i piątek odbywają się wykłady i webinary, a w soboty jest czas na odpowiedzi na bieżące pytania. Do omówionych zagadnień nauczyciele mogą powrócić w dowolnym momencie, na dedykowanym kanale na YouTube - Akademia Cyfrowego Nauczyciela. Z warsztatów skorzystało już kilkudziesięciu nauczycieli.

Pomysłodawcą i twórcą PRZED·POKOJU H13 przy ul. Hercena 13 jest Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. Projekt ,,Prowadzenie Centrum Informacji i Wsparcia Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Przedmieścia Oławskiego - PRZED·POKÓJ H13 - PILOTAŻ “ jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Czytaj też Edukacja online.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl