Projekty WBO 2016 po pierwszym tygodniu

Blisko 50 projektów do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło przez ostatni tydzień. Wrocławianie od 4 stycznia do 2 marca mogą zgłaszać swoje pomysły.

Pierwszy z projektów do WBO 2016 wpłynął zaledwie kwadrans po uruchomieniu formularza. Do tej pory najwięcej pomysłów dotyczy infrastruktury komunikacyjnej dla pieszych i rowerzystów. Nie brakuje także propozycji na powstanie nowych lub ulepszenie istniejących placów zabaw, terenów rekreacyjnych i zielonych. W pierwszym tygodniu zbierania wniosków znalazły się także propozycje na rewitalizację kilku podwórek.

Wnioski będą przyjmowane do 2 marca włącznie. Projekty do głosowania poznamy po wakacjach. Jesienią odbędzie się także głosowanie.

Przypominamy, że od 11 do 28 stycznia 2016 r. zaplanowano 14 spotkań informacyjnych z mieszkańcami. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 i jest adresowane do mieszkańców osiedli w danym rejonie. W trakcie spotkań opowiemy ze szczegółami o nowych zasadach WBO, podpowiemy jak napisać projekt i gdzie uzyskać podpowiedzi potrzebne na etapie planowania danej inwestycji.

Szczegółowy harmonogram spotkań – tutaj.