wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Projekt regulaminu parków: konsultacje społeczne

Między 23 maja a 15 czerwca 2016 będą trwały konsultacje społeczne w sprawie regulaminu wrocławskich parków. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował miejski radny Jerzy Sznerch.

– Wrocław nie posiada takiego projektu, dlatego przygotowałem taki regulamin – mówi radny miejski i autor projektu Jerzy Sznerch. – Parki są narażone na dewastację, ale skoro nie ma regulaminu, policja i straż miejska to nie mogą nikogo ukarać – podkreśla Sznerch.

Projekt regulaminu wrocławskich parków ma 12 puntów i dotyczy m.in. grillowania czy organizacji imprez. – Dla mnie najważniejszymi zapisami są te dotyczące hałasu w parkach, palenia ognisk w miejscach do tego nie wyznaczonych, handlu oraz zachowania psów w parku – wylicza Jerzy Sznerch.

– Konsultacje rozpoczynają się 23 maja i potrwają do 15 czerwca włącznie – wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. W tym czasie zaplanowano m.in. trzy spotkania. – Najbliższe spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę w Sektorze 3, kolejne 4 czerwca w Parku Staszica i ostatnie – podsumowujące – 15 czerwca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama