wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Program „Per Aspera ad Astra” - pomoc dla dziecka, wytchnienie dla rodzica

Program „Per Aspera ad Astra” - pomoc dla dziecka, wytchnienie dla rodzica

Wydział Partycypacji Społecznej,

Kompleksowy program wsparcia opieki hospicyjnej Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci"

Rodzice czuwający nad terminalnie chorymi dziećmi zagrożeni są wypaleniem, a także depresją z uwagi na stałą gotowość do opieki i stres, który im towarzyszy. Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”znalazła sposób, by pomóc im w codziennych trudach. Jako prekursor realizuje przełomowy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich – „Per Aspera ad Astra – kompleksowy program wsparcia opieki hospicyjnej dla dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska.”

Dla kogo

Program dedykowany jest rodzicom lub opiekunom dzieci oraz młodzieży do 26 r. ż. zakwalifikowanych do opieki hospicyjnej. Jego cel to pomoc w utrzymaniu ich równowagi psychicznej, która jest wystawiana na ciężką próbę w obliczu całodobowej opieki nad dzieckiem – bez przerw, takich jak urlop, czy święta.

Cel programu

Projekt zapewnia darmową pomocw zakresie opieki nad dzieckiem i wsparcia psychologicznego.Dla rodzica oznacza to czas wolny. Czas, który można przeznaczyć na wyjście z domu, załatwienie ważnych spraw, pasje, czy po prostu na odpoczynek.

Dlaczego warto mówić o programie

Program jest warty uwagi, ponieważ po raz pierwszy fundacja daje coś, czego nikt inny wcześniej nie oferował: bezpośrednie wsparcie rodzicom. Jest to forma„opieki wytchnieniowej”, która pozwoli im, może nawet po raz pierwszy, zadbać o samych siebie.

Rekrutacja wykwalifikowanego personelu

W związku z realizacją programu, fundacja zachęca wykwalifikowane osoby, mogące świadczyć specjalistyczne usługi opiekuńcze do zgłaszania kandydatur.

Więcej informacji na stronie fundacji:

http://www.hospicjum.wroc.pl/jak-pomagamy/uslugi-opiekuncze

Kontakt:

Zgłoszenia pacjentów i rekrutacja personelu:

Katarzyna Turczyńska

tel. 516 290 630

[email protected]

Informacje prasowe:

Joanna Chmielarz

tel. 795 524 913

[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl