wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Potrzebujesz maski? Wrzuć zapotrzebowanie do skrzynki!

Maciej Wołodko,
maseczki, grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
maseczki, grafika ilustracyjna

Potrzebujesz maski, a nie masz możliwości jej kupienia, zrobienia lub otrzymania? Wrzuć do skrzynki kartkę z imieniem, numerem telefonu do siebie oraz informacją dlaczego potrzebujesz bezpłatnej maski.

Rusza akcja "Noś maskę!" Od poniedziałku 27 kwietnia każdy potrzebujący maseczki ochronnej kto nie ma możliwości jej kupienia, będzie mógł zgłosić tą potrzebę, wrzucając kartkę do specjalnej skrzynki. Skrzynki kontaktowe tworzone są w 9 punktach miasta. Będą czynne non stop.  

Maski szyją wrocławskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Przeznaczone są  głównie dla osób najbardziej potrzebujących, które mogą nie mieć możliwości innego ich zdobycia.

Podajemy adresy skrzynek, w których możesz zostawić informację i zgłosić zapotrzebowanie na maskę. Organizatorzy lokalnego punktu, w którym zgłosiłeś zapotrzebowanie na maskę, skontaktują się z Tobą w przeciągu tygodnia. Maski przekazywane będą w indywidualnie uzgodniony sposób.

Skrzynki kontaktowe w sprawie maseczek

Brochów

Karłowice-Różanka

Stare Miasto

Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Szczepin

Tarnogaj

Przedmieście Oławskie

Złotniki

Żerniki

pergola Złotnickiego Centrum Spotkań

"Noś maskę!" – zmieniona formuła pomocy

Bezpłatne maseczki od 16 kwietnia dystrybuowane były w poniedziałkowych punktach poboru masek. Z uwagi na potrzebę usprawnienia działań i dotarcia do najbardziej potrzebujących, zmienił się tryb udzielanej pomocy. Skrzynki kontaktowe dostępne będą w sposób ciągły, a z osobami potrzebującymi maseczek skontaktują się wolontariusze. 

– Zależy nam na tym, żeby uniknąć gromadzenia się ludzi, dlatego w akcji "Noś maskę!" stawiamy na stałą dostępność skrzynek kontaktowych – mówi Kamila Kamińska ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, które koordynuje szycie masek, dostępnych w ramach akcji.   

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl