wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Porozmawiają o współdzieleniu zasobów. Bezpłatne seminarium dla NGO we Wrocławiu
Na zdjęciu dwa stoliki, przy których skupieni są ludzie omawiający rozłożone przed nimi dokumenty. Zdjęcie ilustracyjne, wykonane podczas warsztatów "codzienność w polskiej szkole". Oleksandr Poliakovski - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu dwa stoliki, przy których skupieni są ludzie omawiający rozłożone przed nimi dokumenty. Zdjęcie ilustracyjne, wykonane podczas warsztatów "codzienność w polskiej szkole".

Organizacje pozarządowe mogą współdzielić przedmioty, wiedzę, a nawet… osoby. Jak to działa w praktyce? Możecie dowiedzieć się tego na bezpłatnych seminarium, które odbędzie się w Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65. Start 21 listopada o godzinie 11.00.

Tematem głównego wystąpienia będzie działanie Pozarządowego Centrum Współdzielenia Zasobów „Współdzielnia”.

To inicjatywa finansowana przez Gminę Wrocław, a prowadzona przez Fundację „Umbrella”.

Współdzielnia” umożliwia lokalnym NGO bezpłatne wypożyczanie sprzętu ułatwiającego dostępność lokali i wydarzeń osobom z niepełnosprawnościami oraz zasobów potrzebnych przy organizacji wydarzeń.

Ale „Współdzielnia” to nie tylko magazyn ze sprzętem. To także tworzenie i rozwijanie sieci współpracy w ramach społecznie odpowiedzialnej ekonomii współdzielenia (non for profit). Prelekcję poprowadzą członkowie zespołu projektowego: Grzegorz Tymoszyk, Kinga Borkowska iMichał Szkrawan.

Zarejestruj się, by wystąpić na panelu dyskusyjnym 

– Podczas panelu dyskusyjnego przyjrzymy się innym pionierskim rozwiązaniom w tym zakresie, realizowanym zarówno przez podmioty publiczne, biznes, jak i organizacje społeczne. W tej części seminarium możecie Państwo wziąć udział zgłaszając w formularzu zgłoszeniowym chęć krótkiej prezentacji swojej inicjatywy jako dobrej praktyki w zakresie ekonomii współdzielenia non for profit – zapowiadają organizatorzy. 

Seminarium Ekonomia współdzielenia – prezentacje innowacji i dobrych praktyk

  • Data: 21.11.2022, godz. 11.00-15.00                
  • Miejsce: Centrum Sektor3, ul. Legnicka 65 Wrocław
  • Zgłoszenia udziału w panelu dyskusyjnym: do 17.11.2022 za pomocą formularza
  • Wstęp wolny

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl