Porozmawiają o nabrzeżach Oławy

Wszyscy zainteresowani tym, jak w niedalekiej przyszłości będą wyglądać nabrzeża Oławy, mogą uzyskać więcej informacji na temat planowanych działań, a także przedstawić swoje pomysły odnośnie przyszłości całego Przedmieścia Oławskiego. Będzie to możliwe w najbliższą sobotę, 30 lipca 2016r., od godz. 10 do 16, w Biurze Sprzedaży Apartamentów inwestycji Angel River przy ulicy Walońskiej 11/4U.

Podczas spotkania każdy będzie mógł zasugerować kierunek zmian i podpowiedzieć, co zrobić, aby przywrócić świetność Przedmieściu Oławskiemu i zintegrować miejscową społeczność.

Liczy się zdanie mieszkańców

– Mieszkańcy Wrocławia będą mogli przedstawić swoje pomysły dotyczące tej dzielnicy – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja. - Będzie to doskonała okazja do dyskusji, rozmów i pytań. Również, jeżeli ktoś ma ochotę, aby zrealizować jakieś ciekawe przedsięwzięcie w ramach działań sąsiedzkich, może o nim opowiedzieć. Zawsze chętnie wesprzemy taką inicjatywę.

Jednym z kluczowych projektów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego będzie odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018.

- Program został uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia, a następnie zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Rozwoju – twierdzi Grażyna Adamczyk-Arns. - Dzięki temu możemy starać się o środki z Unii Europejskiej. Chcemy, żeby rzeka Oława ponownie stała się dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Działania rewitalizacji na Nadodrzu przyniosły pozytywne efekty. Teraz nadszedł czas na Przedmieście Oławskie.

 Mazury w centrum Wrocławia

Zdaniem pracowników Wrocławskiej Rewitalizacji nabrzeża Oławy mają duży potencjał rekreacyjny.

- Mogą stać się miejscem odpoczynku i spotkań, nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta - uważa Grażyna Adamczyk-Arns. - Dla wielu z nich może to być dobry powód, by po raz pierwszy się tu pojawić. Oława przepływa przez centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement w skali miasta.

W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji planowane jest również odnowienie i zagospodarowanie podwórek na Przedmieściu Oławskim – wyposażenie ich w ścieżki, zieleń, miejsca, które mieszkańcy będą mogli samodzielnie kształtować.

- Nie ma tu w tej chwili przestrzeni, w której można się spotkać– mówi Grażyna Adamczyk-Arns. - Dlatego planujemy stworzenie miejsc aktywności lokalnej. Pracujemy w tej chwili nad koncepcją dla dwóch oficyn, które taką funkcję będą mogły przejąć. Dodatkowo tworzymy bank lokali, które będą udostępniane na preferencyjnych warunkach dla działalności kulturalnych, gospodarczych, społecznych.

Zainteresowani deweloperzy

Organizatorami sobotniego spotkania są Wrocławska Rewitalizacja oraz Angel Poland Group, właściciel Angel River – inwestycji powstającej nad samą rzeką Oławą, spójnej z Lokalnym Programem Rewitalizacji. W jej ramach przy ulicy Walońskiej powstaną dwa budynki - dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy.

- Nasz projekt maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. – Ta inwestycja odzyska Oławę dla miejskiego stylu życia, dzięki pomostom na rzece oraz promenadzie. W jej ramach zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Z kolei sama ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.