Półtora roku działalności PRZED POKOJU H13 na Przedmieściu Oławskim

Wrocławska Rewitalizacja

Od połowy 2018 roku na Przedmieściu Oławskim działa PRZED POKÓJ H13. Stworzone i zainicjowane przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja miejsce na stałe wpisało się już na mapę osiedla.

Przestrzeń znajdują tu zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, które chcą realizować różnego rodzaju aktywności, jak również sami mieszkańcy, którzy mogą zgłosić swoje pomysły i otrzymują wsparcie w ich realizacji.

Miejsce dla mieszkańców i NGO

PRZED POKÓJ H13 to miejsce otwarte przede wszystkim na mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Od czerwca 2018 r. udało się zrealizować wiele działań, które zainicjowali mieszkańcy osiedla.

Były to m.in. samoobrona dla kobiet, międzypokoleniowe zajęcia teatralne oraz wystawa rysunków wrocławskich tramwajów. Spotykają się tam rodzice z dziećmi oraz seniorzy, którzy szukali miejsca na wspólne spędzanie czasu i gimnastykę. Korzystanie z przestrzeni dla mieszkańców jest bezpłatne.

Fot. Wrocławska Rewitalizacja

PRZED POKÓJ H13 zaprasza również do współpracy i kontaktu organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, które szukają miejsca dla siebie i są gotowe zaangażować się w działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego i lokalnej społeczności. Do dyspozycji organizacji i grup jest kilka sal, urządzenia biurowe, bezpłatne Wi-Fi oraz możliwość uzyskania wsparcia w zakresie założenia i prowadzenia stowarzyszenia lub fundacji.

Nowy czas dla PRZED POKOJU H13

Od 1 listopada 2019 r. operatorem PRZED POKOJU H13 jest Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem. Organizacja została wybrana w konkursie, ogłoszonym przez miasto. Stowarzyszenie działa we Wrocławiu od 2009 r., a jego głównym celem jest wspieranie społecznej aktywności mieszkańców Dolnego Śląska, w tym takich grup społecznych, jak: seniorzy, osoby niepełnosprawne, młodzież oraz inne, które wymagają wsparcia.

Fot. Wrocławska Rewitalizacja

Szeregi Stowarzyszenia TuRazem zasilają przedstawiciele nauki, biznesu oraz sektora trzeciego: aktywiści społeczni z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami powyżej 60 lat, animatorzy działań międzypokoleniowych, trenerzy z zakresu edukacji obywatelskiej i kompetencji cyfrowych oraz specjaliści z zakresu koordynowania i wdrażania projektów społecznych.

Po informacje do punktu

Pomysłem, który ma zamiar wdrożyć nowy operator PRZED POKOJU H13, jest poprowadzenie punktu integracji i informacji o działaniach osiedlowych. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, organizacjami i miastem powstanie tu punkt, w którym mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o bieżących wydarzeniach na Przedmieściu Oławskim oraz najważniejszych działaniach i akcjach, podejmowanych przez Urząd Miejski.

Fot. Wrocławska Rewitalizacja

Stowarzyszenie TuRazem ma zamiar kontynuować ideę gazety osiedlowej oraz prowadzenie kalendarza wydarzeń na Przedmieściu Oławskim, który znajdzie się na stronie internetowej.

Więcej informacji na temat działań podejmowanych w PRZED POKOJU H13 dostępnych na Facebooku oraz pod adresem e-mail: h13@turazem.pl

oprac. Małgorzata Braszka