Pół tysiąca wniosków do WBO 2014

Opiniowanie potrwa do 18 maja

W ostatnich godzinach przyjmowania wniosków do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego złożono najwięcej projektów. W tej chwili projektów złożono ok 470. Tydzień temu wniosków było około stu. Dokładna ich liczba będzie podana w ciagu kilku dni, kiedy dotrą projekty przesłane pocztą.

W ostatnich godzinach wpłynął m.in. projekt ze Stabłowic na stworzenie terenu rekreacyjno-sportowego. – Inwestowaliśmy już sami w ten teren, kupując rośliny i huśtawki, ale zostało to zdewastowane ­– mówi pan Jarosław ze Stabłowic, jeden z pomysłodawców tego projektu. – Chcemy aby na 1800 m kw. powstały boiska, siłownia „pod chmurką”, plac zabaw – po prostu ciekawe miejsce na wypoczynek i urządzenie grilla ­– dodaje.

W ostatnich godzinach składania wniosków wpłynęło wiele projektów ścieżek rowerowych. Swój projekt mają także autobus „Freduś”, witacze dla zachodniej części Wrocławia czy Marina na Praczach Widawskich. Wrocławianie zgłosili także m.in. chęć powrotu pomnika Kolumna Tatarska na Osiedle Szczepin czy postawienie liter "WROCLOVE" w ciekawym turystycznie punkcie (punktach) miasta do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

– Pod koniec maja każdy lider projektu otrzyma od nas odpowiedź czy z jego projektem jest wszystko dobrze, jeśli będą jakieś uwagi – zostanie zaproszony na spotkanie konsultacyjne – wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski z Biura Rady Miejskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

arc