wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:50

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Podstawy prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych
Kliknij, aby powiększyć
szkolenie dla NGO, grafika ilustracyjna materiały organizatorów
szkolenie dla NGO, grafika ilustracyjna

Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, grup inicjatywnych oraz osób zainteresowanych założeniem organizacji pozarządowych z terenu Wrocławia.

Termin: 7-8.11.2018

I dzień: 15:00-20:00, II dzień: 16:00-20:00.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Zgłoszenia poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 30.10.2018 r.Program szkolenia:1. Sposoby prowadzenia księgowości w organizacjach.2. Uregulowania prawne prowadzenia księgowości w organizacji.3. Przychody i koszty w organizacjach pozarządowych.4. Polityka rachunkowości – elementy składowe.5. Omówienie technik księgowania „papierowo” i komputerowo.6. Dokumenty księgowe i podstawowe operacje księgowe w organizacji nie prowadzącej działalności gospodarczej.7. Sposoby wyodrębniania operacji gospodarczych przy realizacji projektów.9. Uregulowania prawne dotyczące sprawozdań finansowych organizacji pozarządowych (możliwości dotyczące sprawozdań).11. Omówienie wzorów sprawozdań finansowych dla organizacji pozarządowych obowiązujące za rok 2017 r.10. Omówienie treści i informacji zawartych w bilansie, rachunku zysków i strat oraz informacji ogólnej.11. Ewidencja uproszczona przychodów i kosztów.12. Rozliczenie roczne z tytułu podatku dochodowego od osób prawych – CIT-8.13. Działania odpłatne a VAT w organizacjach.14. Podstawowe obowiązki organizacji – wobec ZUS i urzędu skarbowego.

Prowadzący: Marcin BabiuchMagister ekonomii, absolwent studiów podyplomowych Finanse i rachunkowość. Uczestnik kursów i szkoleń księgowych, posiadający certyfikat samodzielnego księgowego. Od wielu lat związany z sektorem pozarządowym. Księgowy wielu fundacji i stowarzyszeń oraz spółdzielni socjalnych. Doradca organizacji pozarządowych w sprawach finansowo-księgowych a przede wszystkim za rozliczanie wydatków, kontrolę budżetów i kwalifikowalności kosztów oraz sporządzanie sprawozdań finansowych dotyczących realizowanych projektów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl