wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Plac zabaw przy ul. Jesionowej otwarty
Plac zabaw przy ul. Jesionowej otwarty fot. facebook.com/zielonywroclaw

Na ul. Jesionowej we Wrocławiu otwarto nowy plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Obiekt zasponsorowała NIVEA, dzięki licznym głosom mieszkańców, a prace koordynował Zarząd Zieleni Miejskiej.

Projekt na plac zabaw, który powstał przy ulicy Jesionowej we Wrocławiu, został zgłoszony przez Zarząd Zieleni Miejskiej do konkursu NIVEA „Podwórko Talentów Nivea 2019”. Inicjatorem tego pomysłu była Rada Osiedla Tarnogaj, która od samego początku mocno promowała to zadanie, m.in. roznosząc ulotki okolicznym mieszkańcom, czy informując o tym wydarzeniu w trakcie licznych lokalnych imprez i spotkań. Wspomniany konkurs toczył się w trzech kategoriach – do 20 tysięcy mieszkańców, od 20 do 60 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 60 tysięcy mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że projekt na nowy plac zabaw przy ulicy Jesionowej we Wrocławiu w trakcie konkursu, który trwał od 4 lutego 2019 do 20 czerwca 2019 roku zebrał niesamowitą liczbę 31 541 głosów.

Plac zabaw powstał na działce należącej do Gminy Wrocław, w zarządzie ZZM, który w porozumieniu z NIVEA jest zobowiązany do pozostawienia powstałego obiektu w niezmienionym kształcie przez okres najbliższych 10 lat, a także zapewniania wymaganych napraw czy prowadzenia bieżącej konserwacji i utrzymywania oznaczeń NIVEA w obrębie inwestycji.

Uroczysta inauguracja działalności nowego placu zabaw przy ulicy Jesionowej na wrocławskim Tarnogaju z udziałem kilkudziesięciu rodziców i ich pociech odbyła się ostatniego dnia listopada. W trakcie uroczystości przygrywał kameralny zespół jazzowy, a dzieci oprócz testowania niezwykłych urządzeń placu zabaw, brały także udział w konkursie z nagrodami, gdzie m.in. można było wygrać gadżety przygotowane przez NIVEA oraz ZZM.

Na placu zabaw znajdziemy szereg ciekawych urządzeń edukacyjnych, m.in. tablicę z alfabetem Morse'a, mapę nieba z konstelacjami gwiazd, instrumenty muzyczne, ciekawe urządzenia do ćwiczenia równowagi, tuby akustyczne i szereg dotychczas niespotykanych rozwiązań.

Dodatkowo ZZM wykona ogrodzenie i obrzeża placu zabaw (to konieczne ze względu na roznoszenie się piasku z placu zabaw) oraz ścieżkę po przebiegu obecnego przedeptu, biegnącą w kierunku północno-wschodnim. Na wiosnę prawdopodobnie nie zabraknie także nasadzeń krzewów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl