Plac zabaw „Kuźnia Piratów” oficjalnie otwarty

fot. Patryk Załęczny

Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał wymagane dokumenty przedstawicielom Rady Osiedla Kuźniki i tym samym oficjalnie otworzył nowy plac zabaw na Kuźnikach – Kuźnię Piratów. Inwestycja powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Wrocławska mapa placów zabaw została powiększona o kolejne miejsce, które swoim unikalnym wyglądem z pewnością przyciągnie niejednego małego mieszkańca miasta. W ramach inwestycji zagospodarowano duży teren wokół popularnej górki przy skrzyżowaniu ulicy Hermanowskiej z Pucką, gdzie powstało małe centrum rekreacji.

Ogromny piracki okręt, zjeżdżalnie, siatki linowe, latarnia morska ze ścianką do wspinaczki, huśtawki i miejsce do odpoczynku – to wszystko już czeka na mieszkańców Kuźnik, którzy od dziś mogą już oficjalnie korzystać z nowego placu zabaw.

– W ramach projektu WBO udało się zagospodarować dużą działkę, która do tej pory była pusta. Teraz widzimy piękny plac zabaw, z niesamowitym zestawem zabawowym. Wszystko tworzy morski klimat, stąd także nieprzypadkowe nasadzenia zieleni, na którą co prawda nie starczyło środków z WBO, ale wszystko udało się zrealizować w ramach zadań własnych Zarządu Zieleni Miejskiej – mówi Marta Maciaszek z ZZM.

Co więcej, projekt budowy statku akurat na Kuźnikach wcale nie jest przypadkowy. Tę dzielnicę przecinają „morskie” ulice, których nazwy pochodzą od przybrzeżnych miejscowości, takich jak choćby Serbinowo czy Świnoujście. W ramach prac wyrównany został także teren, wytyczone zostały ścieżki, a także pojawiły się już pierwsze nasadzenia zieleni. Niebawem można spodziewać się także kilku latarni, które pozwolą na zabawę nawet po zmroku.