wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Pieszo i rowerem przez Wrocław. 70 tys. złotych dla NGO [KONKURS]

Jesienią tego roku Wrocław weźmie udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT). W programie m.in. Klinika Rowerowa, zajęcia dla uczniów klas I-III, czy powstanie informatora dla studentów, poświęconego niesamochodowemu poruszaniu się po Wrocławiu. Masz pomysł jak to zrobić? – Weź udział w otwartym konkursie ofert. Łącznie do wzięcia jest 70 tys. złotych.

- W tym roku ciągle funkcjonujemy w warunkach pandemii i choć mamy nadzieję, że we wrześniu będzie ona już za nami, decyzja o organizacji dużych wydarzeń plenerowych jest zbyt ryzykowna. Dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć te środki na konkurs dla organizacji pozarządowych obejmujący kilka mniejszych działań – mówi Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Oferty można składać do 17 czerwca (godz. 12.00) w Wydziale Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. G. Zapolskiej 4, I piętro, pok. 120). 

- Hasło tegorocznego tygodnia zrównoważonego transportu kładzie nacisk na zdrowie. Bardzo nas to cieszy, bo we Wrocławiu od dawna promujemy ruch pieszy i rowerowy jako najzdrowszą formę poruszania się po mieście. Regularna aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna – dodaje Tomasz Stefanicki.

Cztery tematy – oferty możecie składać na całość, albo na niektóre z nich

W warunkach konkursu wskazane są cztery działania:

  1. opracowanie elektronicznej wersji informatora dla studentów dotyczącego niesamochodowego poruszania się po Wrocławiu;
  2. zorganizowanie Kliniki Rowerowej, czyli warsztatów wraz z akcją zbiórki nieużywanych rowerów, w tym pochodzących z miejskiego Biura Rzeczy Znalezionych, ich naprawa oraz przekazanie (min. 20 szt.) osobom, dla których posiadanie roweru może być związane z barierą ekonomiczną;
  3. organizacja dla klas I-III szkół podstawowych zajęć dotyczących korzyści ze zrównoważonej i aktywnej mobilności w mieście (min. 20 godzin lekcyjnych);
  4. organizacja wystawy plenerowej "Przedwojenna rowerowa historia Wrocławia".

Realizacja działań powinna mieć miejsce w okresie wrzesień-październik 2021 r., jednak koncentrować się głównie w dniach 16-22 września 2021, ponieważ właśnie wtedy przypada ETZT.

- Organizacje mogą wybrać jedno lub więcej działań. Mają dodatkowo możliwość zaproponowania swoich pomysłów - mamy nadzieję na ciekawe inicjatywy. Pula środków przeznaczona na ten cel to 70 tys. złotych – dodaje Tomasz Stefanicki.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl