Na gongach, bębnach i rurkach

Na terenie Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Kłodnickiej powstał kilka dni temu muzyczny plac zabaw, na którym dzieci mogą grać na różnych urządzeniach-instrumentach. To pierwszy tego typu plac we Wrocławiu. Powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Uroczyste otwarcie muzycznego placu zabaw odbyło się w poniedziałek, tj. 9 czerwca, przed południem. Oprócz części oficjalnej organizatorz, zaplanowali zabawy dla dużych i małych. Było malowanie twarzy, baloniki, loteria fantowa i dużo muzyki. Nie bez powodu plac powstał właśnie na terenie Zespołu Szkół nr 20, do którego należy szkoła muzyczna I stopnia.

Pomysłodawcą stworzenia takiego miejsca była Anna Jantas-Boreczek, przewodnicząca rady rodziców, mama dwójki uczniów ze szkoły muzycznej. – Muzyczny plac zabaw jest co prawda na terenie szkoły, ale jest ogólnodostępny i mieszkańcy osiedla z dziećmi też mogą z niego korzystać – podkreśla Ilona Kazek, kierownik ZS nr 20. 

Niektórzy mieszkańcy pobliskiego bloku narzekają, że na placu zabaw jest czasem zbyt głośno, gdyż odwiedzający, niekoniecznie dzieci, za mocno uderzają w urządzenia.

– Będziemy podnosić ogrodzenie i zamykać plac na noc, tak by po nocach nikt tam nie wchodził i by wszyscy byli zadowoleni. Postanowiliśmy też wytłumić trzy najgłośniejsze gongi – mówi kierownik zespołu szkół przy ul. Kłodnickiej.

Inwestycja kosztowała 400 tys. zł.

Elg

Zdjęcia: Tomasz Walków

 

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć