We Wrocławiu powstanie park Leonarda da Vinci

źródło: ZZM

Jeszcze w tym roku, przy bulwarze Dedala zakończona zostanie budowa parku Leonarda da Vinci. Powstające tam urządzenia nawiązywać będą do wynalazków tego włoskiego twórcy. Projekt realizowany jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na Gądowie Małym pomiędzy ulicami: Drzewieckiego, Bajana i Hynka rusza drugi etapu urządzania parku Leonarda da Vinci. Projekt mieszkańców przedstawiony w ramach WBO 2018 realizowany jest w ścisłej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Piast". Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego wykonanie.

źródło: ZZM

W ramach inwestycji, na terenie blisko 9 tys. mkw, powstanie plac zabaw z: maszyną latającą inspirowaną twórczością Leonarda da Vinci, pergolą, tunelem wierzbowym oraz podestem ze stali i schodami betonowymi prowadzącymi na istniejące tam wzniesienie. Będą tam też leżaki i domki dla zapylaczy. Klasycznie nie zabraknie też ławek, koszy na śmieci i nowego oświetlenia.

– Park Leonarda da Vinci Piękny to idealny przykład współpracy i dowód na to, że naprawdę ciekawie można urządzić zieleń także w przestrzeni "międzyblokowej". Mamy nadzieję, że zarówno starsze, jak i młodsze dzieci, miło będą spędzać tam czas – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

źródło: ZZM

Park przy bulwarze Dedala obejmie także wykonanie nasadzeń zieleni oraz założenie trawników.

Oferty w ramach przetargu można składać do końca lipca br. Szacowany koszt  inwestycji to ok. 1 mln złotych.