Nowa mała architektura wkrótce w parku Grabiszyńskim

źródło: ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na dostawę i montaż urządzeń małej architektury, zwiększających atrakcyjność wrocławskiego parku Grabiszyńskiego. O realizacji tej inwestycji zdecydowali mieszkańcy, głosując na nią w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ostatnim czasie w parku Grabiszyńskim wiele się zmienia. Przykładem tego są m.in. nowe elementy na placu zabaw czy cykliczne wymiany uszkodzonych urządzeń, na co dzień używanych przez młodszych i starszych wrocławian spacerujących tamtejszymi alejkami.

Montaż w grudniu

Kolejne zmiany planowane są jeszcze w tym roku. W grudniu - w różnych częściach parku - pojawić się ma: 18 nowych ławek, 26 koszy na śmieci, tablice informacyjne, stojaki rowerowe i słupki wytyczające drogi biegaczom.

– W parku Grabiszyńskim przybędzie też kilka leżaków obrotowych. To będą siedziska z oparciem wykonane z drewna egzotycznego – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. – Wiemy, że jest to park bardzo lubiany przez wrocławian, dlatego zależy nam, by zmieniać go i odnawiać istniejące w nich elementy małej architektury – dodaje.

Nowe elementy w parku Grabiszyńskim swoim fasonem i kolorem będą nawiązywały do już istniejących urządzeń.

Nowe ławki stawiane w 2019 r., źródło: ZZM

Inwestycja kosztować będzie ponad 380 tys. złotych. Realizowana jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.