wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowe urządzenia dla dzieci w parku Grabiszyńskim
Ścianka wspinaczkowa w parku Grabiszyńskim źródło: ZZM
Ścianka wspinaczkowa w parku Grabiszyńskim

Ścianka wspinaczkowa oraz drewniane drabinki ze zjeżdżalnią – to nowe elementy, z jakich mogą już korzystać dzieci we wrocławskim parku Grabiszyńskim. Inwestycja zrealizowana została w ramach WBO.

Zarząd Zieleni Miejskiej udostępnił do użytku kolejne, nowe atrakcje na placu zabaw w parku Grabiszyńskim. Przeznaczone są one dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich są drewniane drabinki oraz ścianka wspinaczkowa imitująca prawdziwą skałę.

– Ścianka jest na tyle niska, że wspinanie po niej nie wymaga profesjonalnej asekuracji za pomocą lin czy uprzęży. Poza tym, bezpieczne wspinanie po niej będzie zapewnione poprzez wyściółkę z piasku, która zamortyzuje ewentualny upadek. Wyższe drabinki mają taką wyściółkę ze zrębków drewna – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Projekt zrealizowany został przy istniejącym placu zabaw i siłowni w pobliżu „Górki Żołnierza”.

Inwestycja kosztowała ok. 200 tys. złotych i jest realizacją projektu zgłoszonego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl