wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży
Projekt "Razem po sąsiedzku. Osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży!" finansowany jest ze środków Gminy Wrocław. materiały organizatorów
Projekt "Razem po sąsiedzku. Osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży!" finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Zdalna nauka nie jest wcale łatwa. Ze wsparciem dla wrocławskich uczniów pospieszyły jednak działające lokalnie organizacje pozarządowe. Chcą udzielać indywidualnych oraz grupowych korepetycji. Jeśli pozwoli na to pandemia – to podczas tradycyjnych spotkań, jeśli nie – to w trybie online.

2 listopada wystartował finansowany ze środków Gminy Wrocław projekt "Razem po sąsiedzku. Osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży!", koordynowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i Stowarzyszenie Żółty Parasol. W jego ramach w  prowadzone będą m.in. bezpłatne korepetycje, warsztaty ekologiczne czy poradnictwo psychologiczne.

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, która siedzi przez pandemię w domach. Szczególnie potrzebni jesteśmy teraz rodzinom wielodzietnym, czy samotnym rodzicom, dla których  okres edukacji zdalnej jest wyjątkowo trudny - mówi Joanna Warecka, koordynatorka SCAL Wrocław - Sieci Centrów Aktywności Lokalnej.

Korepetycje i warsztaty dostępne będą na osiedlach Jagodno, Przedmieście Oławskie, Księże, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Nadodrze, Psie Pole i Szczepin. Projekt realizowany jest przez organizacje pozarządowe, które koncentrują się na wspieraniu swoich lokalnych społeczności. Dzięki ich stałej współpracy  ze szkołami, radami osiedlowymi, MOPS-em, i innymi  partnerami mogą szybko i sprawnie docierać z pomocą tam gdzie jest ona rzeczywiście potrzebna. 

- Wciąż jeszcze nie udało się nam zapewnić wszystkim potrzebującym dzieciom odpowiedniego sprzętu komputerowego, choć wspiera nas w tym wiele firm i instytucji. Jeśli ktoś chciałby taki sprzęt dla potrzebujących uczniów przekazać, apelujemy o kontakt z najbliższą szkołą podstawową, albo z biurem Stowarzyszenia Żółty Parasol pod numerem 530 239 756 - dodaje Joanna Warecka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl