wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Oddech dla trzeciego sektora - przeciw wypaleniu zawodowemu w NGO
zmęczony, pluszowy dziobak - zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
zmęczony, pluszowy dziobak - zdjęcie ilustracyjne

Jeśli czujecie, że grozi wam wypalenie, zapiszcie w notesach datę 1 października. Tego dnia o godzinie 9.00 rozpocznie się „antykonferencja”, poświęcona problemowi wypalenia osób pracujących w organizacjach pozarządowych. Na wydarzenie „RAZEM poMOC! Oddech dla 3. sektora // anty-konferencja” zapraszają fundacje Culture Shock i Feminoteka oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych (DFOP).

– Problem istnieje. Myślę, że to widać, jesteśmy jako środowisko na co dzień przemęczeni, wypaleni. Nie mamy czasu na rodzinę. Praca projektowa jest bardzo zadaniowa. Często nie mamy tak naprawdę urlopu, bierzemy ze sobą wszędzie laptopa, telefon, cały czas coś robimy. Brakuje nam ludzi do pracy i pieniędzy, żeby ich zatrudniać. Często nie mamy chwili oddechu dla siebie. Stoi przed nami mnóstwo wyzwań. Jakoś sobie z nimi oczywiście radzimy, ale cena jest bardzo wysoka – mówi Marta Michałowska z DFOP.

Antykonferencja odbędzie się w swobodnej, włączającej atmosferze, bez wykładów i na zasadzie partnerskiej rozmowy. Przeznaczona jest dla osób działających w trzecim sektorze zawodowo, wolontariacko, aktywistycznie i lidersko, a także wszystkich zainteresowanych tym tematem. Wydarzenie odbędzie się na platformie QiqoChat. Potrzebna jest wcześniejsza rejestracja, osoby zarejestrowane otrzymają link i krótką instrukcję.

– Poszukajmy wspólnie rozwiązań, zainspirujmy się, odkryjmy wspólnie drogi do równowagi i dobrostanu – zachęcają organizatorzy.

Działanie realizowane jest przez Fundację Culture Shock w partnerstwie z Fundacją Rozwoju "Dobre Życie" w ramach projektu "Let It Work" z dotacji z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl