Kolejny odcinek trasy na Krzywej Grobli oddany

J.Leja

Droga rowerowa na Krzywej Grobli gwarantuje każdemu rowerzyście przejazd wśród malowniczej zieleni. Trasa prowadzi wzdłuż Grobli, Na Niskich Łąkach do Kładki Siedleckiej. Nowa ścieżka ma długość ponad 600 m. To kolejny odcinek Zielonej Sieci Rowerowo-Pieszej Wrocławia, który jest realizowany w ramach WBO.

Zielona Sieć Rowerowo-Piesza Wrocławia to koncepcja powstania sieci szybkich i bezpiecznych tras rowerowo-pieszych. Charakter komunikacyjno-rekreacyjny tych tras może zachęcić wielu mieszkańców na wybranie roweru jako głównego środka transportu. Trasa pozwoli dostać się do pracy, szkoły lub wybrać się na spacer. Pojawi się jeszcze więcej drzew i krzewów oraz powstaną przyległe zieleńce z ławeczkami, siłowniami i placami zabaw.

Krzywa Grobla to krótki odcinek nowej trasy rowerowej od Kładki Siedleckiej do ul Na Niskich Łąkach. Jej realizację zawdzięczamy mieszkańcom, którzy zagłosowali na ten projekt w ramach wrocławskiego budżetu obywatelskiego —mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Choć odcinek sam w sobie nie jest bardzo długi, to w połączeniu z innymi stanowi świetne rozwiązanie. Przede wszystkim połączy się z odcinkiem planowanym do budowy w ramach Alei Wielkiej Wyspy (od Armii Krajowej i Krakowskiej do Kładki Siedleckiej) oraz z ulicą Rakowicką i dalej przez Kładkę Zwierzyniecką połączy się z Wielką Wyspą. Z kolei przez ul. Na Grobli zyskamy świetny wjazd do ścisłego centrum. Docelowo chcemy go też połączyć z Promenadą Krzycką. Jest to i będzie zatem trasa zarówno rekreacyjna jak i komunikacyjna — dodaje Daniel Chojnacki.

Pierwotnie był to projekt nr 51 WBO 2017 - Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia; - łącznik Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Księże. Jednak nie udało się zrealizować projektu, ponieważ nie było wystarczających środków, dlatego na jego dokończenie przekazana została część pieniędzy z projektu nr 3 WBO 2019 - Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia ETAP IV.